Styl & Kultura
 

Ubytujte se v jeřábu nebo trojském koni: Hotely, kde se nudit nebudete

Styl & Kultura
Klasický průměrný cestovatel najde během své pouti cizinou útočiště v některém z dobrých hotelů. Samozřejmě v nich hledají pohodlí a perfektní servis a vůbec se nezlobí, když je všechno navíc za dobrou cenu. Existují ale také hotely, které nabízejí ještě něco navíc. Pojďme se podívat, co...

autor  redakce

14. června 2018   |  15:04

Je libo bydlet ve výšce? Schválně, představte si hotel ve starém historickém jeřábu. Někdo by jeřáb poslal rovnou do šrotu, jiný z něj ale bude nadšený a rád se v něm ubytuje. A kde se nachází? V nizozemském Amsterodamu. Farada Crane Hotel se nachází na vrcholu 50 metrů vysoké budovy a své služby nabízí od roku 1974. Ovšem nacházejí se tu pouhé tři apartmány...

UFO v Čechách

Jednu hotelovou raritu máme i u nás doma. V Lužických horách se ve výšce 1012 metrů nad mořem tyčí hotel Ještěd. Připomíná spíš nějakou průmyslovou stavbu nebo klidně i loď UFO před startem - ostatně interiér se hemží kusy svařované oceli. Pro milovníky nevšední sci-fi romantiky jako stvořené. Navíc je odsud krásný výhled.

Kapsle se postará o dobrý spánek

Nedaří se vám pořádně se vyspat? Potom by vám možná prospěl pobyt v hotelu 9 Hours Capsulé Kjóto v Japonsku. Kapsle, ve které zde budete spát, dokáže prý ovládat spánkové rytmy a bdění. Zajistí vám tak skvělou regeneraci. Pokud ale trpíte klaustrofobií, raději na kapsli zapomeňte.

Loď, která nepluje

Rádi byste na projížďku po moři, ale přitom máte žaludek jako na vodě? Pak zkuste hotel Sun Cruise Resort v Jižní Koreji. Jde o dokonalou loď, která vám nabídne i rotační oblohu s výhledem na oceán. Nemusíte se ale bát, tady vám mořská nemoc nehrozí. Naopak, můžete si zde užít všech vymožeností běžných na souši.

Luxus se strašidlem

Chcete se ocitnout zcela opuštění v nedobytné pevnosti? Jestliže ano, potom si objednejte pobyt ve Spitbank Fort v Anglii. Někdejší betonová pevnost se proměnila v hotel, a to pořádně luxusní. Nabídne vám například bazén nebo saunu. A kdo miluje spiritismus, tak ho možná potěší, že tu prý je i duch.

Je libo vlak nebo teepee?

Komu nestačí loď, pevnost nebo jeřáb a miluje železnici, může se vydat na Aljašku do hotelu Aurora Express. Ve zrenovovaných starých železničních vagonech se vám určitě bude líbit. Kromě toho vás nadchne i výzdoba odkazující na historii Aljašky. Další lahůdku nabízí belgický hotel La Balade des Gnomes. Ubytujete se tu třeba v trojském koni nebo plachetnici. A konečně kdo si rád hrával na Indiány, možná se pár dní zdrží v motelu Wigwam v Arizoně, kde se může vyspat přímo v indiánském teepee.

Zavřít reklamu