Dovolená
 

Australské Sydney: Město, kde si můžete odskočit po práci na pláž

Dovolená
Láká vás nějaká netradiční dovolená mimo Evropu? Co takhle zkusit vyrazit k protinožcům? Dnes nic není nemožné. Ceny letenek klesly a pokud nemáte nějaké extrémní požadavky na komfort dá se i let do velmi vzdálené destinace pořídit za příznivou cenu. Austrálie je kontinent, který rozhodně stojí za poznávání.

autor  redakce

17. října 2017   |  01:00

Možná jste leccos slyšeli o tom, že Austrálie je kontinentem, kam kdysi putovali zločinci z Velké Británie. Ano, někdejší koloniální velmoc skutečně v 18. století posílala různé drobné zlodějíčky a prostitutky právě sem. Někteří místní si z toho dělají legraci. Dnes je Austrálie pohostinným kontinentem, který stojí za vidění.

Kde začít? Výchozí destinací samozřejmě může být rovnou Sydney. Asi sotva najdete na světě druhé velkoměsto, které by nabízelo tolik zeleně na dosah. Právě proto se tu žije velmi příjemně. Je tu obrovské množství parků, kam se můžete vydat relaxovat. Například Hyde Park v centru stojí za to.

Ráj pro milovníky prkna

Dalším obrovským plusem tohoto moderního velkoměsta jsou zdejší pláže. Metropolí, ve kterých můžete odpoledne po práci vyrazit na pláž a koupat se sotva pár kroků od domova, také na Zeměkouli moc není. Takže pokud do Sydney vyrazíte, určitě navštivte proslulou Bondi Beach. Hezkou atrakcí je zdejší bazén Icebergs, do něhož se přelévá mořská voda. Patříte-li mezi milovníky windsurfingu, o důvod víc se sem vydat. Tasmanovo moře, jež omývá břehy australské metropole, je jako stvořené pro projížďky na prkně. Pokud ale nechcete tahat prkno přes půl světa – což je celkem pochopitelné – můžete si ho půjčit přímo na místě.

Manly Beach je považována za nejhezčí australskou pláž s nádherně modrou vodou.

Adrenalin ve vodě

Zažijete tu trochu adrenalinu. Můžete v moři narazit nejenom na milované a obdivované delfíny, nebo velryby, ale i na rejnoky a obávané žraloky. Buďte tedy obezřetní, ostatně upozornění na jejich nebezpečí tu najdete na každém kroku. Chcete-li poznávat, objednejte si cestu lodí podél pobřeží. Velmi oblíbenou atrakcí je plavba na Manly Beach, která je považována za nejhezčí australskou pláž s nádherně modrou vodou.

Opera jako loupající se pomeranč

Co dělat, když vás přestanou bavit vodní radovánky? Za prohlídku stojí přístav Port Jackson. Uchvátí vás zdejší most Harbour Bridge dlouhý 502 metrů a vysoký 134 metrů. Vznikl v letech 1923-1932. Velkou chybou by bylo i nevěnovat pozornost zdejší Opeře. Připomíná loupající se pomeranč. Jde o docela novodobou památku s datem dokončení 1973, ovšem za 45 let své existence už se stihla stát dominantou města, kterou pod svá ochranná křídla dokonce vzala mezinárodní organizace UNESCO. Z Opery krásně uvidíte i most Harbour Bridge.

Setkání s klokany a koaly

A když budete v té Opeře, potom byste měli zajít do Royal Botanic Garden, botanické zahrady, která se nachází hned vedle. Rozlohou je velká, měří asi 30 hektarů a narazíte v ní na asi 7500 stromů. Jde tedy o skutečné plíce velkoměsta.  Přírodu můžete pozorovat i v Sydney Aquarium, kde budete obdivovat zdejší podmořský život, který rozhodně stojí za to. Nechybí ani žraloci. Plusem je i to, že se do Sydney můžete vydat kdykoli a vždy tam bude hezky teplo.

V Taronga ZOO, sydneyské zoologické zahradě, se volně promenádují medvídci koalové a klokani. A pokud byste rádi okusili i něco historie, vydejte se do městské části Rocksplné historických kamenných budov. Jedna z nich, Queen Victoria Building, bývala tržištěm a dnes tu najdete spousty suvenýrů. Tečka na závěr může být v podobě pohledu na město, který poskytne budova AMP city towervysoká 305 metrů. Najdete tu restauraci, která se otáčí – během oběda nebo večeře uvidíte celé Sydney.

Zavřít reklamu