Styl & Kultura
 

Co s domácími mazlíčky? Vezměte si je na dovolenou: Itálie nebo Chorvatsko je pro ně zemí zaslíbenou

Styl & Kultura
Pes nebo kočka, to je radost. Jenže co s nimi v létě, když se chystáte na dovolenou? Leckoho samozřejmě napadne zajistit jim psí nebo kočičí hotel. Ovšem pro zvířata není odloučení od páníčka příjemné a pro vás koneckonců také ne. Můžete ale vzít pejska či kočičku nebo i jiného mazlíka na cesty. Je spousta míst, kde vás s nimi uvítají.

autor  redakce

16. června 2018   |  07:10

Když budete při objednávání letní dovolené hledat značku "Pet friendly hotel", rozhodně neprohloupíte. U takto označených hotelů bývá navrch ještě psí tlapka. Není problém se v takto ocejchovaných hotelích ubytovat se psem. Váš čtyřnohý přítel tam dostane veškerý komfort, na který si jenom vzpomene.

Dá se zde půjčit miska a pelíšek, nakoupit krmivo. Ručníky na mokré psí tlapky jsou za deštivého počasí samozřejmostí. Není problém vzít pejska do restaurace, kde mu nabídnou misku s vodou a třeba i více. Kolem hotelů bývá dostatek prostorů k venčení a řádění psích přátel. K dispozici jsou sáčky na exkrementy. Někde může být i další servis, třeba tam můžete nechat svého psa ostříhat. Na podobné hotely narazíte u nás, v Evropě i zámoří.

Potřebujete mikročip a očkování

Když berete psa do zahraničí, zjistěte si nejprve, jaká pravidla mají ohledně cestování se zvířaty ve vybrané destinaci. Pokud pojedete do zemí EU, pes musí mít mikročip a navíc i průkaz zvířete s vyznačeným očkováním proti vzteklině. Jsou země, kde musíte předložit i doklad o odčervení.

Dále je třeba zjistit si, zda je nutné vodit psa vždy s košíkem a na vodítku - v řadě míst to logicky vyžadují. Zejména do exotičtějších destinací je třeba ověřit případná rizika nákazy různými nemocemi, jako je například psinka.

Na psích plážích se vyřádí

V Itálii psi doslova milují. Velkou výhodou je navíc blízkost této destinace – pes nemusí složitě a dlouho cestovat, což ho samozřejmě zatěžuje. Řada italských letovisek má dokonce psí pláže.

Nezapomeňte na cestovní pojištění pro psy

Na severu Itálie je to Bibione – Lido de Pini, a to pláž Pluto, v Caorle jsou psí pláže v Porot Santa Margarita a Duna Verde. Stejně tak psí pláže nabízí Lignano.

V řadě velkých letovisek, kde psí pláže nejsou, se můžete na okrajích těchto destinací se psy pohybovat také celkem volně. Další psům zaslíbenou zemí je Chorvatsko. Chlupáči tam mají pláže třeba na ostrově Krk, dále na ostrovech Mljet, Vis, Murtet, a také třeba na Istrii v Poreči, Pule nebo Rovinji. Potíže se psy nebudete mít ani v sousedním Rakousku, ale koupat v jezerech se tam třeba nesmí.

V kabině letadla jenom do 8 kg

Delší vzdálenosti se psem zvládnete jedině letecky. Prověřte si proto, zda pes může cestovat letadlem a za jakých podmínek. Obvykle smí do kabiny jedině ve schráně, a to pouze není-li hmotnost větší než 8 kg. Jinak může cestovat ve schráně v nákladovém prostoru, což ale zvíře samozřejmě značně stresuje.

Za přepravu psů pak obvykle platíte 50 - 150 eur. Ať už budete cestovat se psy do "Pet friendly hotelů" kamkoli, nezapomeňte, že horko a dlouhé cesty zvířatům příliš nesvědčí. Zajistěte jim také cestovní pojištění pro psy. Může se hodit pro případ nečekaných problémů, kdy budete potřebovat veterinární péči.

Zavřít reklamu