Ven z města
 

5 tipů na exotickou podzimní dovolenou: Jak levně letět, spát i jíst

Ven z města
Chcete vyrazit na dovolenou, a přitom máte omezený rozpočet? Potom se vydejte na cesty právě teď. Představíme vám několik destinací, do kterých se výlet dá pořídit poměrně levně. Najdete zde i řadu exotických destinací.

autor  redakce

15. září 2018   |  10:49

Vybrali jsme pro vás několik zajímavých destinací a přinášíme cenné tipy, jak můžete na cestách ušetřit čas i peníze. 

Maroko: Laciný let i jídlo

Toužíte-li po poznávání Afriky, vyberte si Maroko, které cenově patří mezi jednu z nejvýhodnějších destinací. Velkou výhrou je nízká cena letenek, z Prahy i za cca 7400 Kč. Výhodné last minute zájezdy do Maroka můžete dnes pořídit se vším všudy i kolem 10 000 korun. Hostel vás bude stát cca od 320 Kč. Lacino se zde dá pořídit i jídlo, protože za oběd v levné restauraci dáte asi 70 Kč, budete-li si chtít dopřát menu o třech chodech, pak vás to vyjde na 170 Kč, a to i v hlavním městě Marakéši. Celkově jsou tady ceny o polovinu levnější než ve Španělsku. Dejte si ale pozor. Moře při atlantickém pobřeží je na podzim už poměrně studené a tak dejte přednost pobřeží Středozemního moře.

Mexiko: Na poslední chvíli a mimo prázdniny

Mimořádně levně můžete sehnat také pobyt v Mexiku. Platí ale, že je dobré cestovat last minute a v jiných termínech, než jsou ve Spojených státech školní prázdniny, které přinášejí vzestup cen. Letenky z Vídně můžete sehnat už od cca 9600 Kč. Když vynecháte letovisko Cancún, které je velmi drahé (nebojte na Yucatán se dá podívat i odjinud), pobyt vás rozhodně nezruinuje. Ceny jídla jsou tu v restauracích zhruba na polovině toho, co byste zaplatili v USA – v levné restauraci se najíte pod stovku, cca kolem 95 Kč, pivo k tomu bude asi 40 Kč. A co ubytování? Hostel od cca 440 Kč.

Vietnam: S baťůžkem po studentsku

Akční letenka v podzimním a zimním období už kolem 9 000 Kč. Vietnamská letoviska se rychle rozrůstají a rozvíjejí. Ne nadarmo se Vietnamu přezdívá “nové Thajsko”. Tahle země má před sebou slibnou turistickou budoucnost, tak se sem jeďte podívat ještě před tím, než ji objeví davy turistů. S baťůžkem ve studentském stylu a minimálními nároky vám postačí i 150 – 200 Kč na den, na nocleh v hostelu pak postačí i 260 Kč. V levné restauraci se najíte už od 40 Kč, za půllitr piva vytáhnete z peněženky cca 30 Kč, a to je skvělé, nemyslíte?

Kambodža: Noc za hubičku

Autentická syrová země, která ještě před pár lety byla zmítána válkou, to je Kambodža. Letenky už od 11 000 Kč jsou příznivou cenou. Když vynecháte Siem Reap, tedy město v blízkosti Angkor Watu, můžete tu nocovat doslova za hubičku, v přepočtu cca 50-100 Kč,

zlé to ale není ani v Siem Reapu - cca 220 Kč. Přesto si asi vstup do proslulého chrámového komplexu asi nenecháte ujít. Musíte ale počítat s tím, že jednodenní lístek stojí v přepočtu 440 Kč. Na druhou stranu ušetříte za noclehy, takže není co řešit.

Největším a nejlépe zachovalým chrámem celé oblasti je chrám Angkor Vat. Ten jako jediný zůstal významným náboženským centrem od svého založení. Ankor Vat se nachází v Angkoru.

Indie: královská hostina

Když oželíte drahé obchody a hotely v Bombaji a Dillí, můžete si zdejší pobyt užít opravdu královsky a velmi lavně. Při troše štěstí chytíte akční letenky do Nového Dillí už od 8 000 Kč. Nedávno je nabízely například ukrajinské aerolinky. Můžete si dopřát cestování ve vlacích, za jídlo v levné restauraci vydáte 40 Kč, v lepší restauraci o třech chodech se nabaštíte za cca 90 Kč a můžete k tomu přidat pivo za 43 Kč. V hostelu se vyspíte za cenu kolem 400 Kč.

Zavřít reklamu