Dovolená
 

4 tipy na nezapomenutelnou podzimní dovolenou. Každý si přijde na své

Dovolená
Chcete teplo a veškerý servis i dávno po sezóně? Potom se vydejte do následujících destinací. Využijte toho, že z pláží už dávno zmizely rodinky s hlučnými dětmi. Nebudete tak slyšet neustálé pokřikování výrostků.

autor  redakce

12. září 2018   |  09:40

Ušetříte také čas strávený v dlouhých frontách. Ani vzdálené exotické destinace už navíc mimo sezónu nejsou tak nedostupné jako kdysi. Můžete se do nich při troše štěstí podívat i za ceny jenom lehce nad 20.000 Kč, a to už je přijatelné. Kam se vydat?

Za zlatem a šperky

Skvělé koupání, hotely různých kategorií... Spojené arabské emiráty není třeba představovat. Dubaj je navíc vynikajícím centrem pro nákupy. Nachází se zde trh se zlatem, který je považován za největší na světě. Zlaté šperky, ale také perly a drahé kameny tu seženete výhodněji. Město Sharjah je zase proslulé orientálními látkami. Kromě toho se tu dají pořídit i žhavé novinky ze světa mobilních technologií. 

Za potápěním a vodopády

Chcete se potápět? Obdivovat podmořský svět? Potom na Srí Lance jste vítáni. Bát se nemusí ani naprostí amatéři, protože tu nabízejí své služby profesionální potápěči, kteří se vás ochotně ujmou. Spousta tropických ryb, vraky lodí, barevní koráli...

Na Srí Lance pod mořem najdete útes Bar Reef dlouhý asi 4,5 km a široký asi 1,5 km. Dostanete se k němu z města Puttalam. Další perlou je Pigeon čili Holubí ostrov. Na něj se můžete podívat z pláže Nilaveli nedaleko města Trincomalee. 

V celé oblasti srílanských hor najdete obrovské množství vodopádů a vodopádků. Mnoho jich uvidíte v krásné krajině čajových plantáží, mnoho je schováno v nesčetných údolích zcela mimo běžné turistické trasy a zraky turistů.

Za sportem i želvami

Toužíte po pestré dovolené, která bude směsicí všech možných aktivit, při kterých se nebudete ani chvilku nudit? Potom jsou dobrou volbou Kapverdy, souostroví v Atlantském oceánu. Jeden den můžete strávit pobytem na pláži a koupáním, další výletem na sopku a třetí šplháním po horách na vrchol Pico do Fogo. Třetí den můžete využít k odpočinku a nabrat síly.

Na čtvrtý si můžete rezervovat pobyt na ostrově Sal, kde se díky příznivému větru můžete prohánět na surfovacím prkně. Pátý věnujte ostrovu Boa Vista, kde můžete spatřit želvy. Šestý den vás uhranou krásné pláže na ostrově Maio. Sedmý den procházkou po některém z přírodních parků a program na celý týden je hotov. Stojí ale za to tu strávit alespoň deset dní. 

Za nádhernými plážemi

Co se vám vybaví, když se řekne Kuba? Nejspíš doutníky, rum, pláže... Jasně, to je stručná definice, ale zdaleka nezahrnuje všechno. Zkuste pár dní věnovat i průzkumu kubánského vnitrozemí. Jsou zde krásné skalní útvary, nádherná příroda.

Nenechte si ujít hlavně údolí Viňales. Narazíte na kubánské zemědělce při práci. Lenošení na pláži samozřejmě bude také součástí vašeho pobytu, ale nechte tentokrát trochu stranou přelidněné Varadero. Zkuste ostrůvky Cayo Coco a Cayo Largo, které jsou stejně krásné, ale není tu ani zdaleka tolik lidí.

Zavřít reklamu