Dovolená
 

Na co láká Turecko? Vítězí krásné pláže a příznivé ceny

Dovolená
Po určitém menším odlivu turistů zase přibývá těch, kteří chtějí vyrazit do Turecka. Teplé Egejské moře je jako stvořené ke koupání. Velkým bonusem pobytů v Turecku je většinou téměř zaručené stabilní teplé počasí, navíc bez deště. Téměř jistě se můžete spolehnout na to, že bude krásně slunečno.

autor  redakce

17. června 2018   |  07:45

Dalším plusem turecké dovolené bývají nižší ceny. Porovnáte-li turecké destinace s vyhlášenými evropskými letovisky v hlavní sezóně, obvykle jsou zde mnohem příznivější ceny. Přitom možnosti koupání i hotelový servis se plně vyrovnají těm evropským. Snad jen dodatek - někdy je nutné přimět personál k větší ochotě určitým bakšišem.

Vyplatí se letět na deset až čtrnáct dní. Nijak výrazně cestu neprodraží ani letecká přeprava. Pokud byste chtěli cestovat na vlastní pěst, potom dálková autobusová doprava vyjde docela levně, stejně tak případné půjčení auta.

Vzhůru za antickými památkami

Uspokojení hlásí i milovníci památek. Kdysi patřilo dnešní území Turecka mezi nejbohatší provincie Římské říše, takže zde najdete i spoustu antických památek. V mnoha případech jsou zachovalejší než ty, na které narazíte na území dnešního Řecka a Itálie - o důvod víc se sem vydat.

Zajímavé je také míchání křesťanské a muslimské kultury, se kterým se tu samozřejmě rovněž setkáte téměř na každém kroku.

Tady to není hlava na hlavě

V letních aktivitách v Turecku ale bude zcela jistě vítězit koupání. Můžete zde odpočívat na krásných a dlouhých plážích. Díky tomu, že jsou zde pláže rozměrnější než ve srovnatelných evropských letoviscích, budete zde mít dost prostoru a soukromí.

Nestane se vám typický nešvar, kdy je na pláži doslova hlava na hlavě a nějaká pohoda je kvůli tomu úplně zničená. Důkazem je například pláž Patara se svými neuvěřitelnými 14,2 kilometry. To už je pořádně dlouhý prostor, aby se na něj vměstnali všichni, kteří touží po odpočinku.

Pláž jako svatební dar

Tou nejhezčí pláží je zřejmě 3,5 km dlouhá pláž Kleopatřina v Alanyi. Prý ji dostala královna Kleopatra od Marka Antonia jako svatební dar. Písek je tu velmi jemný. Mělčina je ale poměrně krátká, vstup do moře prudší, takže senioři a malé děti pozor. Také v tomto případě trochu popíráme předchozí řádky. Vzhledem k popularitě tohoto nej místa na Turecké riviéře tu bývá hodně lidí - každý to chce prostě vidět na vlastní oči.

Modrá vlajka, čistota... zkrátka ráj

Další top pláží je Modrá laguna v letovisku Ölüdeniz. Písečná šíje, která pláž dělí od moře, vytváří skutečně krásnou zátoku, jež pravidelně boduje i v žebříčcích nejhezčích pláží celé planety. Když budete ale chtít do laguny, musíte zaplatit vstupné jedno euro.

Pláž Icmeler na Egejské riviéře je pro vás rozhodně také trefou do černého. Pyšní se modrou vlajkou, hned vedle je pěkný palmový háj a spousta restaurací.

Parky a vynikající zázemí

Pláž Calis vzdálená přibližně 4 kilometry od centra Fethiye budí dojem nekonečnosti. Milovníky posezení v barech nadchne krásná promenáda, která je jich plná. Dětem budou zářit oči při návštěvě nedalekého aquaparku.

A konečně ještě jeden plážový tip na závěr. Konyaalti poblíž Antalye. Z centra sem dojedete tramvají, kolem je spousta parků, je tu čisto a skvělý servis. Co víc si přát?

Zavřít reklamu