Dovolená
 

Šalamounovy ostrovy: Místo, kde se potápění stává průzkumnou expedicí

Dovolená
Ráj v Tichomoří a Šalamounovy ostrovy je vlastně jedno a totéž. Zdejší prostředí je bohaté na spoustu živočichů. Patříte-li mezi dobrodruhy, které nudí polehávání po pláži a při putování po hradech či zámcích mají osypky, potom právě tohle místo na zemi je možná to pravé pro vás. Klidně si tu můžete vyzkoušet třeba trek do džungle nebo sportovní rybaření, či vyjížďky na člunech.

autor  redakce

19. června 2018   |  07:30

Hadi, krokodýli, želvy, spousty druhů ptáků nebo motýli. V moři žraloci, barakudy, makrely i tučňáci. To všechno tu můžete poznávat úplně zblízka. Najdete tu krokodýlí farmu, nebo korálovou pevnost lovců lebek. Cesta do džungle je velkým dobrodružstvím, ovšem stejně adrenalinový trek můžete podniknout i pod mořskou hladinu, pokud se rádi potápíte.

Z velké části totiž menší ostrovy vytvářejí právě korálové atoly s překrásnými lagunami plnými korálů. Takže pokud se podíváte pod mořskou hladinu, čeká vás barevná podívaná s bohatým podmořským životem. Moře je tu navíc čisté, takže o to víc si to užijete. Za zřejmě vůbec nejlepší a nejdoporučovanější místo pro cestu pod hladinu oceánu se považuje ostrov Ghizo. Největším korálovým ostrovem na světě je potom Rennell.

Objevujte válečné lodě i letadla

Dostáváte také ještě jeden bonus navíc. Je zde totiž i spousta potopených lodí i letadel z doby 2. světové války, takže vaše potápěčská expedice může mít i tak trochu průzkumný charakter. Určitě jste se někdy setkali se jménem Guadalcanal. Ano, bitva o Guadalcanal je jedním z velkých střetnutí 2. světové války mezi Spojenci a Japonskem, jakožto zemí Osy.

Vše skončilo tím, že Spojenci odsud Japonce vyštvali. Šlo o pěkně krvavou podívanou, která s sebou nesla i zmíněné pozůstatky válečné techniky v moři, které nyní mohou výzkumníci objevovat.

Ostrov plný vody a zvířat

I lidé, kteří připomínání válečných konfliktů raději oželí, se tu ale budou mít dobře. Romantiky nadchne klid, který tu najdete. Můžete si užít třeba samotu ve dvou v chatce, která stojí na kůlech na hladině. Kolem dokola jen klid šumění moře. Za ten zážitek to stojí.

Potápěčské expedice zde mohou mít i tak trochu průzkumný charakter

Překrásnou přírodu můžete obdivovat na ostrově Malaita. Tady je spousta říček, pramenů, pokud se vydáte do hor, čili míst s vyšší nadmořskou výškou, pak narazíte i na vodopády.

Máte-li rádi zvířata, pak váš potěší spousta ptáků i pestrobarevných motýlů. Pozor, jsou tu ale i hadi. A opět ostrov Malaita – ten vám nabídne i obrovskou, zhruba 21 km dlouhou a téměř kilometr širokou lagunu Langi Langi. Zatímco laguna je přírodní, najdete zde jižním směrem od Malaity i jeden umělý ostrov zvaný Laulasi.

Vyzkoušejte sladké brambory a kokosové mléko

Co si dopřát k jídlu za místní lahůdku? Vynikající je čerstvě ulovená ryba, kterou vám tu naservírují s bramborem. Ovšem i takto zdánlivě obyčejný pokrm vám přinese něco nového. Jedí tu totiž sladké odrůdy brambor. Někteří z vás se s nimi možná už někdy setkali, pro jiné to bude premiéra. Takže dobrou chuť. Hodně se tu jedí také kokosy, které zde rostou.

Oblíbené je jejich kokosové mléko, místní ho tu doslova hltají. Nevynechejte při svých toulkách hlavní město Honiara ležící na největším z ostrovů - již zmiňovaném Guadalcanalu. Určitě vás nadchnou zdejší trhy. Míří sem totiž lidé ze všech ostrovů, aby prodali všechno možné a měli tak na obživu. A tenhle ruch vytváří také pěknou a zábavnou podívanou.

Zavřít reklamu