Pobyt
 

Kam na exotickou dovolenou? Oáza klidu, země doutníků, ráj kokosových palem a pravá esence arabské kultury

Pobyt
Rádi byste si alespoň jednou za život splnili sen v podobě opravdu exotické dovolené? To je samozřejmě naprosto pochopitelné.

autor  redakce

04. července 2018   |  07:45

Většinou vás ale lákají dálky a nevíte pořádně, kam vlastně byste měli zamířit. Zkusme si tedy společně vybrat exotickou dovolenou na míru. Naši prohlídku za exotikou začneme na Kubě.

Kuba: země skvělých doutníků a prastarých aut 

Kuba má svůj půvab. Můžete tu objevovat koloniální architekturu, zakouřit si ty nejlepší doutníky na světě, vychutnat si příjemné pláže a tyrkysově modré moře. Potkat se zde s milými lidmi.

Klidně si třeba zatancovat na ulici a radovat se – zkrátka užít si to, co si třeba doma v Čechách nedovolíte – a mezi tím vším nevěřícně zírat na několik desítek let stará americká auta, která, světe div se, stále jezdí. Krásnou dovolenou můžete zažít například ve Varaderu. 

Thajsko: Místo, které vyladí vaše nervy 

Jistotou v oboru exotiky je dozajista Thajsko. Klasiku dovolených z něj dělají krásné pláže, příjemné klima a nádherná příroda. Bonusem navíc je skutečně klidný život, který nahodí uspěchaného Evropana do správné tóniny, takříkajíc vyladí jeho nervovou soustavou.

Zdejší životní styl je jedním z důvodů, proč sem vyrazit. Pokud tedy máte pocit, že potřebujete dobře naladit a zbavit se stresu, vydejte se do Pattaye, nebo také na ostrovy Phuket a Ko Samui. Kdo chce poznat metropoli, jež nikdy nespí, neměl by vynechat Bangkok. 

Dominikánská republika: Ráj bílého písku a kokosových palem 

Když se řekne exotická dovolená, spoustě lidí se vybaví Dominikánská republika – a ano, je to tak. Tahle destinace je mezi vyznavači exotiky určené k odpočinku mimořádně oblíbená. Země na ostrově v Karibiku dokonale odpovídá našim představám, jak by měl vypadat tropický ráj.

Lehnout si v pohodlném lehátku na pláž plnou bílého písku od obzoru k obzoru, dívat se na průzračně modré moře a zároveň mít na dohled háj kokosových palem. Dále ve vnitrozemí je nádherná příroda, přitom tu ale zároveň máte k dispozici i špičkové hotely. Určitě vás nadchne oblast Punta Cana a překrásné pláže Bavaro. 

Omán: Pravý nefalšovaný arabský svět 

Hned vedle Spojených arabských emirátů se nachází Sultanát Omán. Pokud chcete poznat arabský svět v podobě dosud nezkažené přemírou turistického ruchu, vydejte se právě sem. Tady ho najdete. V minulosti rozhodně tato země nepatřila do hledáčku turistů, a proto si zachovala svoji autentičnost.

Dnes se to trochu mění, turisté už sem pronikají, ale přesto jich není mnoho. Vláda ovšem nyní turistický ruch více podporuje. Krásná jsou města Salalah a Muscat, ty rozhodně doporučujeme k návštěvě. Stálicí jsou zde samozřejmě palmové ráje, tyrkysové moře a pláže plné bílého písku.  

Zavřít reklamu