Dovolená
 

Nejvíce druhů opic na světě, nejkrásnější pláž, nejvyšší tobogán. Objevte zemi plnou unikátů

Dovolená
Brazílie. Co si představíte při vyslovení názvu této jihoamerické země? Pro spoustu lidí je to karneval v Riu de Janeiro, pláž Copacabana, fotbal a věřící si vzpomenou i na sochu Krista Spasitele považovanou za jeden z divů světa. 

autor  redakce

20. června 2018   |  14:10

Je toho ale daleko víc. Krásná příroda. Temperamentní tanečnice. Deštné pralesy. Mimochodem, víte, podle čeho vlastně získala Brazílie své jméno? Že ne? Pojmenoval ji strom Pau Brasil. Jeho dřevo je vzácné. Skvěle se hodí pro zhotovování smyčcových nástrojů, loveckých potřeb a prý má dokonce i léčivé účinky. Jenže bohužel lidská činnost s ním pěkně zatočila. Kácení deštných pralesů udělalo své, a zatímco kdysi rostly po celé Brazílii, dnes kriticky ohroženou dřevinou, které hrozí úplné vyhynutí.

Zoo a botanická zahrada ve volné přírodě

I když kácení deštných pralesů stále pokračuje, Brazílie má to štěstí, že právě zde je největší prales na světě. Amazonský prales o rozloze 5 500 000 km2. A v něm samozřejmě najdete ohromnou spoustu opic. Kombinace zoo, ovšem bez klecí a umělých výběhů, a botanické zahrady bez přísně vymezených pěšinek a plotů, to je Brazílie. Je tu spousta druhů rostlin a živočichů, odborníci uvádějí, že jich tu mohou být až 4 miliony a rozhodně nepřehánějí. Z pohledu přírodních divů se Brazílie pyšní mnoha NEJ. Kromě nejvíce druhů opic na světě zde žije také nejjedovatější pavouk.

 

Destinace pro zhýčkané Evropany

Kam vyrazit do Brazílie? Angra dos Reis je mimořádně oblíbeným letoviskem v brazilském státě Rio de Janeiro. Příjemný klid, pěkné hotely, pláže s bílým pískem a v dosahu deštný prales. Co víc může zhýčkanému Evropanovi na dovolené chybět? Nic. A pokud vám přece jenom pohrozí nuda z nic nedělání, doporučujeme vyrazit na výlet na některý z ostrovů, kterých je tu spousta, snad prý tolik jako dní v roce.  Pěkná a žádaná je i Fortaleza, kde se můžete sklouznout na největším toboganu světa.

Vodopády i jeskynní malby

Přidáme i pár tipů. Přírodní park Parque National na hranicích s Argentinou skrývá vodopády Iguaçu – vůbec největší vodopádový systém na světě. Aby si je turisté mohli prohlížet opravdu komfortně, je kolem vybudovaný důmyslný systém lávek a plošin k pozorování. Nechybí ani výtah – vyvezete se nahoru a máte tu krásu jako na dlani. Další přírodní pozoruhodností je Národní park Pantanal Matogrossense, jeden z vůbec největších sladkovodních ekosytémů.

Vydejte se sem od dubna do října, jinak tu pořád prší, je tu horko a sežerou vás komáři. Archeologické lokality, jeskynní malby staré 25 000 let a krásnou přírodu najdete i v Národním parku Serra da Capivara. Nachází se ve spolkovém státě Piauí. Mangrovníkové lesy a spoustu zvěře můžete pozorovat v Národním parku Superagui na pobřeží státu Paraná.

Proč do Brazílie?

Protože máte rádi divokou exotickou přírodu. Protože si chcete zatančit sambu, divoce, nespoutaně a přímo na ulici. na únorovém karnevalu se vám to poštěstí. Protože se chcete koupat rovnou ve městě na pláži. Na proslulé Copacabaně totiž život nikdy nekončí, tady se nespí. Lidé se tu pořád radují. Takže zapomeňte na konvence a strojené chování a vlňte se v rytmu hudby. Strádat nebudou ani milovníci historie. Chrám Bom Jesus do Conhongas ve městě Conhongas, centrum města Ouro Preto nebo Salvadoru za návštěvu rozhodně stojí.

Zavřít reklamu