Pobyt
 

Jak procestovat Čínu co nejlevněji? Nádhernou přírodu i tep velkoměst této země může zažít každý

Pobyt
Sotva asi na světě najdete zemi, která nabízí víc kontrastů, než právě Čína. Můžete tu vidět metropole, které žijí 24 hodin denně a nikdy nechodí spát. V protikladu k tomu je nádherná příroda, kde najdete vytoužený klid.

autor  redakce

06. července 2018   |  10:44

V metropolích najdete bohatý život, který se plně srovnává s našim vnímáním luxusu. Druhou stránkou je chudý venkov, kde jsou lidé závislí na úrodě svého rýžového políčka. Díky těmto kontrastům se sem mohou vydat jak dobrodruzi, tak i ti, kteří mají rádi svůj klídek a pohodlí.

Zkusme se tentokrát podívat na tuto obrovskou zemi spíše dobrodružnější optikou – jaké jsou zde cenové relace a tedy jak cestu a pobyt v Číně zvládnout co nejlevněji. 

Ceny letenek vás nezruinují

Letenku do Číny můžete dnes pořídit už od cca 7000 - 8000 Kč. Jak to? Například ruští dopravci mají poměrně nízké ceny. Musíte ale počítat s tím, že nepoletíte rovnou z Prahy, ale třeba z Berlína.

Musíte tedy ve výsledné ceně dopravy počítat i s náklady na cestu do této metropole. Ani tak vás to ale určitě nezruinuje. Pokud byste chtěli letět přímo z Prahy, pak počítejte se sumou od cca 11 000 Kč. I to je příznivé. 

Hotely si rezervujte s předstihem

První radou ohledně ubytování je, zajistit si ho s dostatečným předstihem – pokud možno co nejdříve. Čím dříve ho zajistíte, tím levnější bude. Pokud byste si chtěli zajišťovat ubytování až na místě, vyjde vás to o poznání dráž.

Za lístek do metra zaplatíte v přepočtu jen asi 15 korun

I tak jsou zde ale ceny nižší než ty, na jaké jsme zvyklí u nás a v západní Evropě. Třeba dvoulůžkový pokoj se tu v levnějším hotelu dá pořídit v přepočtu za 200 až 500 Kč. Ovšem je dobré se nejdřív podívat na recenze hotelu, který jste si vybrali. 

Metrem i taxíkem levně 

Ani cestování vás tu nevyjde moc draho. Metropole staví na metru, které je v nich základním dopravním prostředkem. Například v Šanghaji nebo také v Pekingu zaplatíte za jeden lístek v přepočtu asi 15 Kč, což je více než příjemné. Rozhodně levnější, než u nás. Pokud si budete chtít najmout taxík, ani to vás nezruinuje.

Cesta z letiště do centra Pekingu vás vyjde na cca 300 Kč. Co je ovšem nákladnější, to jsou přesuny na delší vzdálenosti, které se podnikají pomocí rychlovlaků. Tady si musíte opět jízdenku koupit s časovým předstihem a vyjde vás v přepočtu na více než tisícovku – taxy jsou zhruba srovnatelné, jako u nás. 

Jídlo odpovídá našim cenám 

Samozřejmě nebudete chtít umřít hlady, a tak pro vás budou důležité i ceny jídla. Pokud nemáte přecitlivělý žaludek a máte rádi čínskou kuchyni, rozhodně ochutnejte místní speciality v restauraci. V těch levnějších se najíte už za cca 75 Kč. 

Meníčko ve fastfoodu vás vyjde zhruba na 100 Kč. Když si budete chtít v lepší restauraci dopřát jídlo o třech chodech, zaplatíte asi 220 Kč. Skutečně luxusní večeře s vínem a dezertem v lepším podniku vás vyjde na cca 610 Kč. To odpovídá i našim relacím. 

Zavřít reklamu