Dovolená
 

Kde je v Evropě nejhezčí koupání? Pár tipů, kde najdete nejkrásnější evropské pláže

Dovolená
Když chce Evropan vyrazit někam, kde bude mít prakticky 100% jistotu skvělého koupání, jednou z možností je španělský ostrov Mallorca. V sezóně, ale i těsně před ní či po ní, nemusíte mít vůbec žádné obavy, že vám koupání nevyjde. Je tu příjemně teplo. Určitě ale uvítáte pár tipů, kam se vydat a které pláže jsou pro lenošení a koupání jako stvořené.

autor  redakce

21. června 2018   |  14:05

Modrou vlajkou za čistotu se pyšní písečná pláž Camp de Mar. Najdete ji přímo u stejnojmenného letoviska v jihozápadní části ostrova. Nadchne hlavně jemným bílým pískem, který hebce pohladí vaše nohy, pokud půjdete bosky. Pozvolný vstup do vody znamená, že tady své chvíle tráví i spousta rodin s malými dětmi. Čistá voda, hebký písek, zázemí pro děti, to ale ani zdaleka není všechno.

Dospěláci se tu mohou v okolí skvěle najíst, protože restaurace v okolí jsou proslulé výbornou středomořskou kuchyní. A kdo chce opravdu romantickou večeři, měl by si na ni zajít na ostrůvek L ´Illeta nedaleko pláže. Přístupná je po dřevěné lávce. Takže proč neochutnat mořské potvory a chutné ryby právě tady?

Jezírko přímo na pláži

Výčet pěkných pláží ale zmiňovanou ukázkou čistoty, pohody a romantiky ale ani zdaleka nekončí. V severní části ostrova rovněž narazíte na plážovou perlu, a sice Cala Pi de la Posada (někdy označovaná jako Platja de Formentor). Trochu nevýhodou je skutečnost, že jde patrně o nejnavštěvovanější pláž na ostrově, takže sem chodívá spousta lidí. Navzdory tomu ale vlastní modrou vlajku za čistotu vody, takže ani masy lidí ji neznečistí. Jihovýchod Mallorky se chlubí další krásnou pláží, a sice Cala Murada ležící u letoviska Callas de Mallorca.

Z jedné strany ji chrání skalní výběžek s domy, na které je překrásný výhled na celý ostrov – vede sem chodníček. Můžete pozorovat hezké domečky v okolí lemované barevnými okenicemi.  Tady využívají krásy této pláže hlavně místní obyvatelé, takže nebývá příliš přeplněná. Navíc tu najdete i krásný přírodní úkaz, kdy na pláž ústí zdejší bystřina Torrent Des Fangar, z níž zde vzniká jezírko ze sladké vody.

Skalnaté útesy i rybářské doky

Na jihu najdete pláž Ses Covetes, která vytváří velké vlny. Vzadu má krásné duny pokryté spoustou středomořských rostlin. Pohled, který potěší oko i duši. I tady můžete najít příjemnou romantiku, protože tu není moc hotelů, takže ani lidí není příliš. Tuto pláž nenajdete v zátoce, nýbrž na otevřeném moři. Krásu nabízí i pláž Cala Llombards v jihovýchodní části Mallorky. Hned za pláží se nachází skalnaté útesy porostlé borovicemi.

Narazíte zde i na staré rybářské doky pro čluny, které působí velmi hezky. Z pěšiny na útesech máte moře jako na dlani a výhled je to skutečně nádherný. Severozápad ostrova poblíž vesničky Estellenc nabízí pláž Cala Estellenc v překrásné zátoce. U úpatí útesu najdete oblázkovou pláž. Pěknou atrakcí je menší vodopád, jak zde stékají vody bystřiny De Son Fortuna. I tady podobně jako na Cala Llombards potkáte místní rybáře.

Perfektní služby i čistota

Smaragdovou vodu a krásnou pláž sevřenou skalními útesy porostlými borovicemi nabízí zátoka Cala Esmeralda na jihovýchodě u letoviska Cala d´Or. Příjemná je i pro rodiny s dětmi. Bohužel tu často v sezóně bývá dost plno. Kromě toho tu najdete i pláž Cala Gran, která je největší v okolí. Vyniká perfektními službami i čistotou. Platí ale bohužel totéž, co v předchozím případě – je zde hodně turistů. Budiž vám tento krátký přehled poslouží jako vodítko, které pláže na Mallorce stojí za to a neměli byste je vynechat. Najdete zde i nerušená zákoutí pro romantiky.

Zavřít reklamu