Dovolená
 

Pro milovníky romantiky i adrenalinu: Užijte si v Rakousku dovolenou třeba na skluzavce

Dovolená
Rakousko je nádhernou zemí, která nabízí velmi pestrou škálu nejrůznějších radovánek v létě i v zimě. Skvělou zábavu pro malé, dospívající i dospěláky poskytuje například oblast Wildkogel v Salcbursku, která tvoří samotné srdce Národního parku Vysoké Taury, respektive leží mezi tímto parkem a Kitzbühlskými Alpami.

autor  redakce

08. srpna 2018   |  13:38

Najde se tu něco opravdu pro každého. Nezáleží na tom, jestli jste sportovní nadšenci, kteří nevydrží ani den bez nějakých adrenalinových aktivit, nebo zda milujete horskou přírodu a nejraději se někde jenom tak romanticky procházíte pomalu a v pohodě, v každém případě si buďte jisti, že Wildkogel vám nabídne obojí. 

Vzhůru k vodopádům 

Vydejte se jednou ze dvou lanovek nahoru, a to buď Wildkogelbahn v Neukirchenu nebo Smaragdbahn v Brambergu, které vás zavezou do hor. Nahoře si můžete vybírat, do čeho se pustíte. Zábavy je dost.

Cyklisté ocení okruhy pro horská kola. Wildkogel-Arena nabídne nádhernou cestu ke Krimmelským vodopádům. Jestliže se na kole necítíte úplně v kramflecích, možná byste si chtěli vylepšit svůj styl – neváhejte a zkuste to na kurzu jízdní techniky. 

Horské tříkolky pro každý věk 

Nechybí tratě pro horské tříkolky, na nichž zažijete pořádnou dávku adrenalinu. Exkluzivní je horská dráha Mountaincart-Strecke. Spousty zatáček, mimořádná rychlost, to vše na délce 4,5 kilometru. Hodí se pro různé věkové kategorie. 

Extra porci zábavy nabízí horská dráha Mountaincart-Strecke v délce 4,5 km

Když svištíte rychle dolů…

Kromě toho narazíte na skluzavkové dráhy, což je parádní zábava. Panoramatická trasa plná skluzavek je nevšedním zážitkem. Narazíte na ni hned u stanice lanovky Wildkogelbahn.

Budete-li putovat do hostince Stockenbaum, pak to můžete zkusit právě trasou deseti skluzavek, které mají různou délku od 27 do 52 metrů. Některé skluznice jsou prosklené, jinde zažijete volný pád, prostě adrenalinu je spousta. 

Klid na stezce i vzrušení ve vzduchu 

Kdo dá před pořádnou jízdou raději přednost klidné procházce, toho určitě nadchne turistická stezka, která vede od hostince Stockenbaum směrem do Neukirchenu. Chcete-li si zkusit let na rogalu, je hora Wildkogel ideální startovací plošinou. Pro děti je tu nachystána spoust hřišť.  

Ani maminky s miminky nepřijdou zkrátka 

Vidíte, že si tu můžete užít skvělou rodinnou dovolenou se spoustou různých atrakcí. Každý z rodiny si najde pro sebe zábavu, a to včetně třeba maminek s kočárky. I ty si zde najdou nějakou hezkou zábavu pro sebe. Není problém si půjčit nosítka pro děti nebo dokonce golfky, s nimiž se můžete projíždět i horským terénem. 

Zavřít reklamu