Dovolená
 

Kam vyrazit k moři s dětmi co nejlevněji? Kvůli ceně se nemusíte vzdát krásných pláží

Dovolená
Pro spoustu rodin s dětmi je zadání na letní dovolenou docela jednoduché. Chtějí prostě k moři, aby se děti vyráchaly a vykoupaly. Minimálně jednou za rok si to zaslouží, navíc je to prospěšné pro jejich zdraví.

autor  redakce

26. června 2018   |  10:28

V mnoha případech to také doporučuje lékař - kvůli časté nemocnosti horních cest dýchacích. Hned za požadavkem na dovolenou k moři ale následuje dodatek: Měla by být co nejlevnější. Jak tedy jet moři s dětmi za málo peněz?

Nakupujte v nejvhodnější čas a sledujte slevy

Vyplatí se nakupovat na first nebo last minute. Tak ušetříte. Pečlivě sledujte také slevy na dítě. Někdy může třeba jet jedno nebo obě děti zadarmo. Například platí jen dopravu (letenku) a povinné poplatky a nikoli stravu a ubytování apod. Ovšem pozor. Prověřte si, zda nejde o reklamní trik.

Někdy totiž sice neplatíte za dítě, ale ceny pro dospělé jsou vyšší, takže je to vlastně jedno. Proto nesrovnávejte jenom slevy, ale i ceny za pobyt dospělých. Teprve v případě, že jsou ceny pro dospělé přiměřené, a navíc máte slevu na děti, se takový zájezd vyplatí.

Vyzkoušejte zahraniční cestovky 

Ušetřit můžete i nákupem zájezdu u rakouských nebo německých cestovek.  I tady mají slevy na dítě, a mnohdy výraznější, než u našich CK. Nevýhodou je, že odlétáte z rakouských nebo německých letišť a čeká vás tedy cesta s dětmi na letiště v cizině. Ale obvykle cena cesty na letiště nedosáhne takové výše, jako poskytnutá sleva na dítě, takže se to stále vyplatí. Je ale nevýhoda, že vám nebude k dispozici český delegát. Také děti si mohou hůř hledat kamarády, když budou mezi samými cizinci. 

Individuálním plánováním můžete ušetřit tisíce 

Další variantou je vyrazit s dětmi individuálně. To znamená nehledat zájezd od cestovky, ale vybrat si sami dopravu a pobyt. Můžete tak využít termínů a časů, kdy jsou levnější letenky a třeba jen na samotné dopravě pro celou rodinu ušetřit i několik tisíc. Zrovna tak výběr hotelu můžete provést přes internet a najít si ten nejvhodnější a rezervovat za nejvýhodnější cenu.

Použít srovnávače a online rezervace se vyplatí, i tady můžete uspořit další tisíce. Celkově tak individuálně naplánována dovolená s dětmi může být mnohem levnější než v případě zájezdu od cestovky. Nebudete s ní mít ani moc organizačních starostí, přes internet porovnáte a vyberete snadno a rychle. 

Vzdálenost prodražuje cenu

Musíte si vybrat správnou destinaci pro dovolenou s dětmi. Tento výběr začíná vzdáleností. Evropské destinace jsou v dosahu 2-3 hodinového letu, který bez problémů zvládnou i malé děti. Takže vybírejte z nich. Cenu zájezdu totiž samozřejmě prodražuje delší let – zámořské destinace jsou prostě dražší. Kam? V minulých letech je na vzestupném kurzu Bulharsko.

To platí i nyní. I když se ceny lehce zvedly, protože i tady se investuje, staví se nové, komfortnější hotely atd., stále jde o cenově velmi příznivou destinaci. Můžete se v optimálním případě dostat třeba i na ceny lehce nad 5.000 Kč na osobu, což už je velmi příznivé. Podobně na tom je i Chorvatsko, výhodně se dá pořídit sever Itálie (například Bibione, Caorle).

Ovšem i Turecko nabízí příznivé ceny, například 7000 - 8000 Kč na osobu, někdy i méně, například 6000 - 7000 Kč, takže i to vychází pro dovolenou velice příznivě. Obdobné ceny platí i pro zmiňované Chorvatsko a sever Itálie.

Zavřít reklamu