Dovolená
 

Kuba: Nevšední dovolená na překrásných bílých plážích nemusí být nesplnitelným snem

Dovolená
Srdce Střední Ameriky, to je Kuba. Temperamentní ostrované vám nabídnou svoji pohostinnost. Ostrov leží mezi poloostrovem Yucatán a Floridou. Severní část ostrova omývá Atlantik, jižní Karibské moře. Můžete si zde vychutnat dokonalou pohodu. Strávit dovolenou na prosluněných písčitých plážích Kuby, již nepatří mezi nesplnitelné sny.

autor  redakce

23. června 2018   |  08:48

Nabídky cestovních kanceláří jsou výhodnější než dříve a i destinace, které ještě před pár lety patřily pro většinu cestovatelů do říše snů, jsou dnes dostupné za ceny, které příjemně překvapí. Komunistický režim pod vládou Ráula Castra se uvolňuje a celá Kuba se rychle proměňuje. Pokud chcete ještě okusit socialistickou atmosféru Kuby, moc neváhejte a vydejte se do míst, kde si zapálíte pravý kubánský doutník a vychutnáte si panáka pravého bílého Havana rumu na některé z překrásných pláží. 

Milujete potápění? Pokud ano, pak vězte, že Kuba je největším ostrovem ze souostroví Velké Antily, kolem kterého se nachází doslova ráj pro potápěče plný nádherných korálových útesů. 

Slunce, rum a pořádný doutník

Tytam jsou představy, že Kuba je jen ostrov komunismu. Chcete-li zajímavou dovolenou, vydejte se právě sem. Stojí to za to. Roztancujete se v latinskoamerických rytmech. Zdejší obyvatelé sice nejsou nijak zvlášť bohatí, ale podobně jako mnoho Jižanů si dokážou život opravdu užívat.

Ráj podle Kryštofa Kolumba

Čtyři tisíce ostrůvků, to je Kuba. Kdo se chce ponořit do víru podmořského života, nesmí si nechat ujít ostrov Cayo Coco. Bílý písek, křišťálově průzračné modré moře, korály.

Nádhernou pláží je Varadero, kde si můžete užívat odpočinku. V porovnání s hlavním městem Havanou a její pláží je tu navíc mnohem levněji. Takže Varadero je naším žhavým tipem, kam se určitě podívat. Nejvýchodnější cíp Kuby – Baracou objevil roku 1492 cestovatel Kryštof Kolumbus. Jsou zde překrásné pláže a skvěle se tu vaří.

Ubalte si vlastní doutník

Vydejte se na prohlídku kubánské metropole Havany. Určitě byste neměli vynechat starou část La Habana Vieja, Capitol či Museo de la Revolucion. Z turistických atrakcí je skvělá restaurace La Bodeguita del Medio. Druhým největším městem je Santiago de Cuba. Zde stojí za návštěvu muzeum Emilio Bacardi Moureau a restaurace s nádherným výhledem na město. Ceny jsou zde velmi příznivé.  

Trinidad je turistickým městečkem. Na pláže se dostanete autobusem, můžete si zajezdit na koni a v noci navštívit diskotéku v jeskyni. Kdo obdivuje revolucionáře Che Guevaru, neměl by vynechat zastávku v Santa Claře, kde je pochován. Ve vnitrozemských tropických parcích se setkáte s panenskou přírodou. Skvělým tipem je třeba Viňales, oblast tabákových plantáží, kde si můžete dokonce sami vyrobit vlastní doutník a zakouřit.

Unikátní auta z 50. let 20. století

Ačkoli musíte překonat let trvající zhruba 11 hodin, výsledný zážitek stojí zato. Pozoruhodný je i kontrast tradičních karibských domků a komunistických staveb. Život uprostřed tohoto kontrastu je neuvěřitelně barevný. V ulicích hraje hudba, lidé tancují a krásně se baví. Přidejte se k nim. Snažte se poznávat místní zvyky.

Nejlepší je zkusit místní autobusy. Uvidíte zde i spoustu unikátů, které prostě nikde jinde nemáte šanci spatřit. Třeba funkční automobily pocházející z 50. let 20. století, které zde běžně jezdí po silnicích. Zkrátka Kuba má svoji naprosto nezaměnitelnou atmosféru.  Nemusíte mít strach, že nenajdete ubytování vyhovující vašim požadavkům. Narazíte zde totiž i na velice luxusní hotely, kde se budete mít jako v bavlnce.

Zavřít reklamu