Dovolená
 

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí historie s modernou, to je Caorle

Dovolená
Hledáte příjemnou dovolenou u moře, která by nebyla příliš drahá a v destinaci, kam není příliš dlouhá cesta a najdete tam dostatek zábavy i pro děti? Pokud ano, vyberte si severoitalské Caorle, které tyto požadavky do písmene splňuje.

autor  redakce

13. srpna 2018   |  07:30

Velkou výhodou tohoto starého městečka na severním pobřeží Jadranu je skutečnost, že cesta sem opravdu netrvá dlouho. Vyrazíte-li večer kolem osmé z ČR, můžete si být 100 % jisti, že ráno kolem osmé už budete na místě a můžete se ubytovat ve svém hotýlku. Jde o jedno z vůbec nejbližších přímořských letovisek od našich hranic, takže pokud neradi dlouho cestujete, tohle je opravdu optimální řešení. 

Dominantu tvoří dóm a kampanila

Kromě toho ceny zde nejsou nijak přemrštěné a teplé moře zde určitě najdete – pokud sem vyrazíte ještě letos, můžete si směle vybrat nějaký termín krátce po sezóně a užít si to, aniž by vás pobyt finančně zruinoval. Navíc jde opravdu o krásné místo, kde se fantasticky propojuje stará městská zástavba malých rybářských domečků s novou výstavbou a hotýlky.

Městečko je totiž staré přes 2000 let, protože má výhodnou polohu, lidé zde založili osadu už tenkrát. Románský dóm s kampanilou tvoří dominantu města a byl vystavěn už v roce 1000. Dokonce se mu přezdívá malé Benátky. Ostatně od Benátek je Caorle vzdálené pouhých 70 kilometrů.

Po stopách Ernesta Hemingwaye 

Z výše uvedeného vyplývá, že podniknout odsud výlet do Benátek je takřka povinností. Jde o krásný zážitek, kdy autobusem dojedete do přístavu Punta Sabioni a odtamtud poplujete dále lodí a přistanete jenom kousek od náměstí svatého Marka. Můžete si užít i večerní Benátky s návratem pozdě v noci. I samotné Caorle ale stojí za dlouhé procházky.

Velkou atrakcí pro vaše děti určitě bude akvapark Aquafollie

Letovisko je dlouhé téměř 10 kilometrů. Od Levante, které tvoří centrum, přes Ponente, Porto Santa Margherita, až po moderní stále se rozrůstající části Duna Verde a Altanea. Především posledně jmenovaná Altanea tvoří moderní rezidenční komplex splňující každé přání i těch nejnáročnějších klientů. 

Ve 30. letech 20. století městečko nadchlo spisovatele Ernesta Hemingwaye natolik, že se sem často vracel. Ostatně výlet po lagunách v jeho stopách je také příjemným zpestřením pobytu.

Pláž dlouhá 18 kilometrů

Jedná se o skvělé letovisko nejenom s ohledem na to, že cesta sem je krátká. Ideální je to zde i pro děti. Pláž je příjemná, písčitá, je zde pozvolný vstup do vody, takže optimální charakteristika pro rodiny s dětmi. Dlouhá je až 18 kilometrů, takže jistě najdete příjemné místo k relaxaci. Šířka 50 metrů pak poskytne dostatek prostoru.

Pěkný vodní park Aquafollie potěší, zrovna tak dětská hřiště a skákací hrady. Nádherná je pobřežní promenáda se sochami umělců z různých zemí. Můžete se vydat na moře na výlet za rybařením a ryby samozřejmě ochutnat v mnoha místních hospůdkách. Ujít byste si neměli ani pizzu ve zdejších pizzeriích a tiramisu a pořádnou porci zmrzliny v místních gelateriích.

Zavřít reklamu