Dovolená
 

Nudíte se na dovolené? Zkuste se plavit na obrovské luxusní lodi s motokárovou dráhou a tobogány

Dovolená
Patříte mezi ty, kteří rádi cestují a už jak se říká, roupama nevědí, co by měli ještě podniknout? Chcete vyzkoušet něco nového, netradičního, co jste ještě nezkusili? Potom se vydejte na cestu luxusní lodí.

autor  redakce

14. srpna 2018   |  09:27

Například nová luxusní loď Norwegian Bliss, další z řady lodí Norwegian Cruise Line, vám poskytne skutečně netušený komfort. Moře brázdí od dubna letošního roku. Takový výhled na moře jako zde sotva kde budete mít. Na lodi se totiž nachází spousta prosklených barů a restaurací, i několik vyhlídkových plošin.

Navíc naprostá většina kajut pro cestující má výhled na moře, takže jeho modré obzory uvidíte v každém okamžiku. Pro náročnější je také k dispozici luxusní část sestávající z restaurace, kde je možné sedět uvnitř i vně, dále je tu společenský prostor, vířivky, sauna, soukromý bazén nebo wellness prostory. 

Na motokáře za adrenalinem 

Na lodi nechybí pestrý zážitkový program, včetně spousty restaurací a barů, dále kino a také divadlo nabízející broadwayskou produkci, hrát bude Beatles revivalová kapela. Netradiční atrakcí je potom motokárová dráha.

Její celková délka činí 304 metrů a je tím pádem vůbec nejdelší dráhou tohoto typu, která se kolébá na mořských vlnách. Při plavbě na luxusním parníku si tak můžete zajezdit motokárou rychlostí až 50 km za hodinu, a to už je samozřejmě pořádný adrenalin. 

Zkuste tobogán i laser

To ale není zdaleka všechno. Milovníci vzrušující zábavy zcela jistě vyzkoušejí i velké tobogány, které mají několik pater, a dokonce mnohé z nich přesah až na širé moře. Jak vidíte, tady se zcela jistě nudit nebudete.

Do luxusní lodě Norwegian Bliss se vměstná více než 4000 pasažérů

Další zábavu si totiž užijete třeba v laserové aréně, kde si můžete pořádně zastřílet. Strádat tu nebudou ani vaši potomci, protože na lodi je samozřejmě připraven bohatý program pro děti, a to už od tří let, navíc si můžete zajistit i hlídání. 

360 stupňový výhled pro VIP 

Jedná se o skutečně obrovskou loď, která se pyšní rovnou dvaceti palubami a najednou je ve svých útrobách schopna umístit až 4004 pasažérů. I její personál je skutečně úctyhodný, tvoří ho totiž téměř 1800 členů posádky. I když kajuty nejsou nijak velké, můžete si na nich užít skutečně příjemný komfort.

Navíc 80 % z nich má samozřejmě výhled na moře a u 40 % nechybí vlastní balkon. Pasažéři, kteří si zaplatí nejvyšší třídu si mohou užívat také vyhlídkovou plošinu s 360 stupňovým výhledem. 

Podzim stráví v Karibiku 

Něco málo technických dat: loď je dlouhá 329,8 metrů, široká 41,5 metru, její ponor činí 9 metrů a výtlak 168 028 tun. Pyšní se výkonem 5 motorů, které táhnou rychlostí 102 900 koňských sil a vyvinou rychlost až 42 km v hodině. Loď pluje kolem pobřeží Aljašky, během podzimu potom zamíří do Karibiku. Nemá přitom potíže proplout ani poměrně úzkými zálivy. 

Co celá legrace stojí?

Zbývá dodat ještě jednu velmi podstatnou informaci, a sice co tento luxus vlastně stojí. Vězte, že sedmidenní plavba ze Seattlu na Aljašku bude stát 750 dolarů (více než 16 tisíc Kč), což zase není tak zlé (jde samozřejmě pouze o základní cenu bez jídla atd.). Za lepší kajuty zaplatíte ještě o polovinu větší částku. Můžete ovšem vybírat z několika druhů plaveb a někdy narazíte i na nižší třeba akční ceny. Dlužno ovšem dodat, že pokud byste chtěli vyrazit z Čech, musíte samozřejmě k nákladům připočítat i cenu letenky. 

Zavřít reklamu