Pobyt
 

Cestovatelská NEJ pro milovníky výšek, velkoměstského ruchu, zimy a fascinující přírody

Pobyt
Máte pocit, že už jste procestovali všechno, co se dalo? Rádi byste se podívali někam, kde je něco nejzajímavějšího, nejkrásnějšího, největšího nebo nejhlubšího?

autor  redakce

11. července 2018   |  10:41

Prostě něco nej, co by uspokojilo vaše touhy? Pokud ano, nabízíme vám pár cestovatelských nej z různých oblastí. Pojďte se s námi vydat na cestu za "extrémy", kterou začneme ve dvou městech plných těch nejvyšších mrakodrapů. 

Něco pro milovníky mrakodrapů

Někdo cestuje za přírodou, zvířaty, památkami, koupáním. Jsou ale i tací lidé, kteří prostě zbožňují mrakodrapy. New York je pro ně hotovým rájem, na který nedají dopustit, milují výšky, netrpí závratěmi ani v proskleném výtahu, který si to sviští nahoru do oblak.

Pokud patříte mezi tyto nadšence, pak vás určitě ohromí také budova Burdž Chalífa v Dubaji ve Spojených arabských emirátech se svými 828 metry výšky a 189 patry. I na vyhlídce ve výšce 555 metrů (148. patro) budete za jejím vrcholkem pořád koukat nahoru. 

Nejrušnější metropole - města, která nikdy nespí 

Podobně jako se někdo kouká na zem z výšky, jsou i lidé, kteří nedokážou žít bez ruchu velkoměsta. Dovolená na venkově, kde lišky dávají dobrou noc, je pro ně zaručeným utrpením. Pro takové cestovatele jsou tou nejlepší dovolenkovou destinací obří města, která nikdy nespí. Která to jsou?

Až tři tisíce let staré stromy můžete obdivovat v Sequioa National Park

Rekordmanem je bezesporu japonské Tokio na ostrově Honšů. S celou přilehlou aglomerací má 38 milionů obyvatel. Za ním je čínský Peking s 21,5 miliony obyvatel. Je tu pořádně rušno, ale musíte skousnout, že tu stále bojují se smogem. Podobně rušná je i celá aglomerace Jakarty - žije tu asi 30 milionů obyvatel.

Zimní nej aneb kde se zaručeně neohřejete 

Pokud vás neužije na teploty vysoko nad třicítkou a máte raději pořádnou zimu, vydejte se do nejseverněji položeného města. Tím je Fairbanks na Aljašce. Kromě toho, že je tu pořádná zima, dá se tu nádherně pozorovat polární záře. Je to totiž v ideální vzdálenosti od severního pólu - ani příliš daleko, ani příliš blízko.

Pokud jde o nejchladnější metropoli, pak je zřejmě kandidátem Ulánbátar. Teploměr zde klesá i na hodnoty kolem –40 °C a průměrná teplota tu dosahuje jenom cca –2 °C. Takže pro ty, kdo milují zimu, je to super tip. 

Přírodní zázraky made in USA: největší strom a gejzír  

Kdo má rád přírodu, měl by si udělat výlet do USA, kde ho čeká hned několik přírodních nej. Fascinují vás majestátní stromy? Nevynechejte Sequioa National Park, kde sekvoj General Shermann má na výšku celých 83 metrů. Pokud jde o objem dřeva, jedná se o největší strom na světě. Hmotnost se odhaduje na 1385 tun, jeho stáří se odhaduje na 2300 - 2700 let.

Sekvoje ve zmiňovaném národním parku jsou vůbec nádherné. V Yellowstoneském národním parku najdete pro změnu největší gejzír Old Faithfull. Tryská do výšky 44 metrů. Toto divadlo se dá předpovědět, koná se každých 45 - 125 minut, a proto se u něj vždy sejde spousta diváků. V létě je voda vařící, v zimě chrlí sníh a stává se tak obřím sněhovým dělem. 

Zavřít reklamu