Styl & Kultura
 

6 tipů, jak si nejlépe vybrat destinaci a hotel pro dovolenou u moře

Styl & Kultura
Plánujete dovolenou u moře a chcete se přitom obejít bez nepříjemných překvapení? Pokud ano, pak byste to měli hlavní "oddřít" už doma. Jak tomu máte rozumět?

autor  redakce

22. června 2018   |  10:42

Máme na mysli především to, že nejdůležitější je správně si vybrat destinaci, program a hotel. Čím větší pozornost věnujete dobrému výběru, tím více klesá pravděpodobnost případného zklamání.

Odpovězte si, zda chcete konkrétní destinaci

Nejdříve si odpovězte na otázku, zda trváte na tom, že musíte jet do konkrétní země, případně i konkrétního letoviska, nebo zda chcete prostě a jednoduše jenom k moři, někam, kde je hezky. Možná máte rádi konkrétní zemi i letovisko, máte tam i osobní vazby, nebo dané místo chcete z nějakých důvodů poznat. Pak tam samozřejmě jeďte.

Jiná situace nastává, pokud byste rádi k moři a zatím nemáte jasno kam. Pak přemýšlejte o tom, co je pro vás důležité (klima, teploty, slunečné dny, okolí, charakter hotelu, hotelový servis, pláž a její charakter, vstup do moře a její charakter, jak dlouhá by měla být cesta) postupně se vám z odpovědí na tyto otázky vyloupne něco konkrétního. Nenechte se ovládnout módními vlnami. To, že zrovna letí cesty do Karibiku a poletí tam vaši sousedé, ještě neznamená, že tam musíte letět i vy.

Sáhněte jenom po tom, co vás opravdu nadchne

Chcete především odpočívat a dobít baterky? Máte rádi pohodové polehávání u moře se spoustou sluníčka? Nechcete se hýbat mimo pár temp v moři a krátké procházky po okolí? V takovém případě se nenechte zlákat k žádnému kompromisu. Neříkejte si, že by bylo dobré také trochu poznávání nebo sportu, když na to vůbec nemáte chuť.

Zajímejte se o hotel mnohem víc, než zkontrolováním počtu hvězdiček

Hledejte hotel u pláže nebo v minimální vzdálenosti, destinaci s maximem slunečných dnů, pláž s jemným pískem, pozvolný vstup do moře, dokonalý plážový servis nejlépe v ceně hotelového pobytu - přesně tohle vás uspokojí. Nebudete zklamaní. Zjistěte si o destinaci a hotelu maximum, abyste viděli, zda vás uspokojí.

Cesta s rodinou, to je jeden velký kompromis

Rodinná dovolená by měla být idylkou, ale není tomu tak vždycky. Mnohdy její výběr ztroskotá už na tom, kam vlastně jet. Žena chce hotel s wellness centrem, muž by rád třeba posilovnu nebo tenisové kurty, děti aquapark a zoo, puberťáci a dospívající taneční klub. Chce to částečně ustoupit ze svých nároků a snažit se vybrat něco přijatelného pro všechny. Nemělo by to fungovat tak, že jeden ustoupí ve všem a bude se na dovolené nudit.

V cílovém místě by mělo být něco pro každého: wellness a masáže pro ženu, posilovna, tenisové kurty a půjčovna aut pro muže, skákací hrady a aquapark pro děti. Potom nebude trpět nikdo. Mějte ale na paměti i děti. Je tam dětský klub, animátor nebo možnost hlídání? Pro děti je třeba připravit zajímavý program, aby se nenudily, jinak to skončí průšvihem.

Chcete aktivní nebo odpočinkový pobyt?

Když milujete aktivní dovolenou se spoustou sportu, volte destinace, kde jsou maximální podmínky pro vodní sporty, dále tenisové kurty, hřiště na volejbal či golfová hřiště. Jděte nekompromisně za tím, co opravdu chcete. Zjistěte si o destinaci a hotelu maximum, abyste viděli, co vás uspokojí.

Pokud toužíte po odpočinku, hledejte pokoje s terasou, plážovou promenádu, parky, přírodu, prostor pro krátké procházky. Máte-li chuť zkombinovat koupání s poznáváním, pak si vyberte nějaké centrum, ze kterého budete paprskovitě podnikat výlety. Jasně si ale definujte, co chcete.

Domácí prostředí nebo exotika?

Zatímco někdo se chce koupat v co nejexotičtější destinaci, jiný by naopak rád, aby měl moře spojené s prostředím, které je svým charakterem co nejbližší jeho domovině. Řada lidí se také bojí létání. Když vás exotika neláká, nenechte se do ní nutit. Volte raději evropské přímořské destinace.

Právě z těchto důvodů je velice populární Chorvatsko. Máte k dispozici moře, nejsou zde jazykové bariéry. Prostředí je velmi podobné tomu našemu, nemusíte čelit žádnému nebezpečí. Když budete třeba partnerovi nutit něco, co mu nesedí, může se stát, že celou dovolenou protrpí.

Hotel, to nejsou jenom hvězdičky

Většina lidí, kteří si vybírají hotel, koukají především na počet hvězdiček, který jim nabídne. Sice vám toto označení ukáže, jaký můžete očekávat standard, ale to není všechno. Zajímejte se o hotel mnohem víc. Podrobně si prostudujte nabídku služeb. Pročtěte si recenze návštěvníků, kteří už v něm dovolenou strávili. Osobní postřehy hodně napoví - uvidíte v plné nahotě jaké služby opravdu nabízí. Hledejte i fotografie hotelu.

Ne vždy totiž hotel vypadá přesně tak, jako jeho retušované foto v katalozích. Porozhlédněte se i po fotkách okolí hotelu. Může se pak stát, že odhalíte různé podvůdky. Z krásného výhledu pak může být pohled na protější zeď. Odhalte tyhle nesrovnalosti dřív, než si pobyt objednáte. 

Zavřít reklamu