Dovolená
 

Nejhezčí pláže Dubrovníku: Oáza pro rodiny s dětmi, romantika a pohoda ve skalách

Dovolená
Pokud byste ještě rádi vyrazili k moři, stále ještě máte dost času. Můžete si vybrat velmi oblíbené Chorvatsko, mimochodem ročně do této země míří až milion Čechů.

autor  redakce

23. srpna 2018   |  07:30

Mají zde celou řadu velmi oblíbených letovisek, kam se řadí i Dubrovník. Vyniká především krásou svých pláží. Představíme vám čtyři z nich, které si bezesporu zaslouží hodnocení nejhezčí. 

Copacabana není jenom v Brazílii

Schválně, co se vám vynoří v mysli, když se řekne Copacabana? Zcela určitě brazilská pláž u Rio de Janeira a pak také stejnojmenná píseň zpěvačky Helena Vondráčkové. Ano, obojí je správně, ale ani zdaleka to není všechno. Ještě je tu totiž do třetice jedna Copacabana, a to právě u chorvatského Dubrovníku.

Nachází se přímo na severu poloostrova Lopud. Potěší doslova každého, od rodin s velmi malými dětmi až po seniory či handikepované. Proč? Protože vstup do moře je zde velice pozvolný, mírný, takže se ho nemusí bát ani neplavci. Na druhou stranu, pokud patříte mezi milovníky vodních sportů, i vy si zde užijete. Dá se tady vyzkoušet třeba jízda na kajaku, nebo na banánu, která dnes získává obrovskou popularitu. 

Romantický kýč jako z katalogu

Patříte mezi nenapravitelné romantiky, kteří hledají v každé zemi, destinaci, lokalitě svůj malý koutek, kde by mohli zažívat svoje romantické fantazie, pokud možno nikým nerušeni? Jestli ano, potom pro vás bude jasnou volbou ostrov Lopud. Zapomeňte na jeden den na město Dubrovník a vypravte se sem. Litovat toho určitě nebudete.

Na pláži svatého Jakuba najdete božský klid

Nachází se tu totiž skutečně překrásná romantická zátoka. To je jednoznačně láska na první pohled. Doufejte, že podobné úmysly jako vy bude mít co nejméně lidí. Ale i kdyby - užijte si to. Pohled na nádherně modré modře a cypřišové lesy – mimochodem, tušili jste, že někde může existovat tak krásně sytá zeleň a k tomu ještě bělostná pláž. Nejspíš budete přesvědčeni, že to není realita, ale nějaký výpravný katalog cestovní kanceláře. Není, skutečně to tak vypadá.

Pohoda přímo ve skalách 

Neradi se nudíte? Že se vůbec ptáme, že? Takže je to jasné. Pokud byste během pobytu u moře chtěli i nějaké nevšední zážitky, potom si vyberte pláž Bužu. Najdete ji hned pod městskými hradbami Dubrovníku a je zde vytesána rovnou do skal.

Vejdete sem branou přímo v dubrovnických hradbách a okamžitě se před vámi rozprostře krásný pohled na moře. Něco takového jste určitě ještě nezažili, navíc máte na krok dubrovnickou historii.

Kde najdete vytoužený klid a soukromí

Kvarteto nejhezčích dubrovnických pláží potom doplňuje pláž svatého Jakuba. Leží nedaleko stejnojmenného kostela. A proč doporučujeme právě ji? Je hezká, a navíc je velice pravděpodobné, že tu najdete vytoužený klid.

Samotná odpočinková zóna se nachází poměrně daleko od centra města. To se ukazuje jako velká výhoda. Málokomu se chce jít koupat tak daleko, takže tu obvykle nebývá moc lidí. Můžete to využít a najít dostatek soukromí.

Zavřít reklamu