Pobyt
 

Do Vietnamu se můžete vydat za sedmým divem světa

Pobyt
Na jihovýchodě Asie najdete nádhernou zemi, kterou stojí za to poznat. Vietnam. Představíme si ho prostřednictvím různých zajímavostí, které tu můžete vidět. Svoji cestu po Vietnamu můžete začít třeba v Hanoji.

autor  redakce

13. července 2018   |  14:56

Neopakovatelnou atmosféru této metropoli propůjčují hned dvě věci. Především se tu mísí spousta různých kultur, etnik a náboženství, které dohromady vytvářejí pestrý guláš. Za druhé se přímo v centru města nacházejí jezera. Schválně, znáte nějakou metropoli, která má ve svém centru jezero? Asi ne. 

Setkání s nosorožcem i krokodýlem 

Hanoj je sama o sobě zajímavá a narazíte zde i na mrakodrap Keangham Hanoi Landmark Tower, byla by ale škoda zůstat jenom tady. Vydejte se zkoumat přírodní krásy Vietnamu – ty rozhodně mají co nabídnout. Perlou je hlavně národní park Cat Tien, kde žije vzácný nosorožec jávský. Neméně vzácný je i další zdejší obyvatel krokodýl siamský.

Obdivovat můžete i spoustu druhů rostlin je jich asi 1800. V oblasti mezi Hoi Anem a Danangem se před vámi objeví mramorové hory. Nebudete věřit svým očím - opravdu jsou tvořeny mramorem. Pět zdejších hor symbolizuje vodu, zemi, oheň, dřevo a kov, přičemž hora ztělesňující vodu je významným poutním místem hinduistů a budhistů. Jenom kousek od mramorových hor, někde na půl cesty mezi Danangem a městem Hue se nalézají termální prameny Suoi Voi. Koupání je zde příjemným zážitkem.

Dračí zátoka jako sedmý div světa

Chcete vidět opravdu úchvatnou scenérii, tak trochu jako ze sna? Vydejte se do zátoky Ha Long nebo-li Dračí zátoky. Se spoustou ostrůvků je skutečně půvabná - stačí jeden pohled a už nebudete chtít jet jinam. Kromě toho se tu nachází i krápníkové jeskyně - celá lokalita právem náleží do seznamu přírodního bohatství UNESCO a nechybí ani v nových sedmi přírodních divech světa.

Zoologickou zahradou uprostřed přírody je zdejší ostrov Cat Ba. Rozkládá se na cca 285 km2, ovšem jenom rostlin je zde minimálně 750 druhů, ptáků asi 70 druhů a spousta savců. Málokde na světě najdete pohromadě tak pestrou faunu a flóru.

Hoi An: Největší obchodní křižovatka

Když se dosyta pokocháte přírodou, možná to bude chtít trochu historie. Tu najdete také na jednom místě. Město Hue je dějinami přímo prosycené. Vyhraďte si na jeho návštěvu pár dní, protože je tu tolik architektonických památek, že se tu nudit rozhodně nebudete. Navštivte hlavně pagodu Thien Mu a královskou hrobku a také pozůstatky pevnosti.

Dalším žhavým historickým tipem je přístavní městečko Hoi An. Už v 1. století n. l. se stalo velikou obchodní křižovatkou a vlastně vůbec největším přístavem v tehdejší jihovýchodní Asii. O jeho významu tudíž není pochyb. Zdejší obchodníci odsud kontrolovali téměř všechen obchod s kořením a poměry změnil teprve příchod Portugalců a Nizozemců v 16. a 17. století. I dnes sem ale míří řada obchodních lodí. 

Nevšední atrakce: podzemní město i veletrh lásky 

Zajímavostí jsou také podzemní tunely Cu Chi nacházející se přes 60 km od Ho Či Minova města. Během vietnamské války tu byly sklady zbraní, jednací prostory nebo nemocnice. Z původních asi 250 km chodeb se do dnešních dnů zachovala asi polovina z nich. I tak je to ale zajímavá podívaná.

Mimo podzemního města je ale další vietnamskou raritou zdejší Khau Vai Love Market, nebo-li veletrh lásky. Kdo chce, může tu ve městě Khau Vai na severu země hledat ženicha či nevěstu. Prapůvod veletrhu lásky prý vznikl na základě milostného poměru dvou mladých lidí pocházejících na smůlu ze znepřátelených kmenů. Nemohli se vzít, a tak se zamilovaní chtěli alespoň každý rok v jeden den sejít na neutrální půdě a tam si svoji lásku připomínat. Veletrh zde byl založen roku 1919. Dnes je atrakcí nejenom pro místní, ale i turisty – i vy tady můžete najít toho pravého či tu pravou. 

Zavřít reklamu