Pobyt
 

Vydejte se na dovolenou po stopách Indiana Jonese a Vinnetoua

Pobyt
Milujete idoly stříbrného plátna a zároveň rádi cestujete? Můžete spojit obě dvě tyto svoje vášně. Jak? Velmi jednoduše.

autor  redakce

16. července 2018   |  15:28

Vydejte se na dovolenou po stopách slavných filmů a jejich hrdinů. Nejhezčí zážitky jsou v ceně. Možná, že realita bude ještě hezčí než film - když si s sebou na dovolenou vezmete ty správné parťáky. 

Za Indiana Jonesem 

Nevynecháte jedinou reprízu slavné tetralogie s Harrisonem Fordem coby archeologem Indiana Jonesem? Zajímalo by vás, kde se slavné příběhy odehrávaly? Pokud byste se chtěli podívat na všechna místa, kde se natáčelo, nejspíše by vám na to nestačily ani celé prázdniny. Dějištěm prvního dílu Dobyvatelé ztracené archy je Tunisko (nádherná země představující prolínání křesťanské a arabské kultury, o krásných plážích a tyrkysově modrém moři nemluvě).

Druhý díl Indiana Jones a Chrám zkázy vznikal na Srí Lance neboli Cejlonu - taková exotika stojí za to. A konečně třetí díl Indiana Jones a Poslední křížová výprava si vyžádal rovnou okružní cestu. Slavný archeolog se podíval hned do sedmi zemí - Itálie (scény z Benátek), Jordánska (záběry ze skalního města) a dále ještě procestoval Německo, Španělsko, Velkou Británii, USA a Mexiko. 

Za náčelníkem Apačů a Old Shatterhandem 

I když vznikl nový Vinnetou, spousta lidí nedá dopustit na starou verzi s Pierrem Bricem a Lexem Barkerem. Ačkoli jejich příběhy viděli už snad tisíckrát, stejně pořád brečí u televize, když běží Poslední výstřel.

Pokud i vy patříte mezi fandy slavného indiánského náčelníka a jeho bělošského přítele, možná vám neušlo, že pravý nefalšovaný americký západ se natáčel v Evropě. Konkrétně v Chorvatsku u Plitvických jezer. A protože sem jezdí spousta Čechů, rozhodně se sem vydejte taky. Možná právě na vás čeká Poklad na stříbrném jezeře. 

Za Coltonem s diamanty a klenoty 

Je léto, a tak bychom ve výčtu dobrodruhů neměli vynechat třeba poutníka Jacka Coltona alias Michaela Douglase coby hrdinu filmů Honba za diamantem a Honba za klenotem Nilu. Natáčecí místa prvního dílu najdete v Mexiku,  dějištěm druhého dílu je marocká vesnice Ait Benhaddou.

Kromě něho se tu ale točily i další trháky jako třeba Gladiátor, Poslední pokušení Krista, Ježíš Nazaretský. Pokud milujete tyhle filmy, vězte, že výlet do vesnice stojí za to, protože tu najdete i některé filmové kulisy – jsou skvělým trhákem pro turisty.

Za obyvateli Středozemě 

Středozemě také láká. Chtěli byste se podívat, kde vznikla trilogie Pána prstenů? Pokud ano, pak zamiřte na Nový Zéland. Proslavený Hobitín je vesničkou Matamata, která leží v kopcích. Zdejší domky jsou domovem ovcí. V jádru národního parku Tongario narazíte na Mordor, hora Ngauruhoe zase ztvárňuje horu osudu. Prostě najdete tu celý hobití svět jako na dlani. 

Za harmonikou z Tenkrát na západě 

Také zbystříte kdykoli uslyšíte táhlé tóny harmoniky, jak je vyluzuje Charles Bronson ve filmu Tenkrát na západě? Potom se vydejte do španělské Andalusie, kde se tento slavný western natáčel.

Zároveň zde ale uvidíte i rudé skalní katedrály v americkém Monument Valley. Horký vzduch a dusnou atmosféru tu doslova cítíte. Andalusii můžete spojit s příjemným koupáním v moři. A Monument Valley severoamerické Coloradské plošiny se spoustou pískovcových skal stojí za to. Zdejší romantická krajina je dokonalým magnetem na turisty. 

Za Enterprise ze Star Treku

Možná jsou vám ale dobrodružné kousky docela fuk a raději byste cestovali třeba za hrdiny nějakého pořádného sci-fi. Nebojte se, na závěr má cestovatelský tip i pro vás.

Slavný seriál Star Trek se natáčel v Americe, což pro vás asi není novinka. Když ale doplníme, že třeba fantasticky vypadající oranžové skály z nevadské rezervace Fire State Park posloužily jako planeta Viridian 3 a její část Silica Dome, asi vás to chytne o poznání více.

 

Zavřít reklamu