Dovolená
 

Vybíráte dovolenou a nevíte kam s domácím mazlíčkem? Známe pláže, kam můžete vzít i vašeho pejska

Dovolená
Kde jsou ty časy, kdy jste si s rodinkou jen tak vyrazili k moři, přes den se povalovali na pláži nebo u hotelového bazénu, večer uložili děti a zašli si na nějaký ten drink, disko nebo večírek s přáteli. Teď jste hrdým majitelem domácího mazlíčka a váš život i vaše dovolená se změní od základů. Pokud ho nechcete dát během dovoleně do nějakého toho psího hotelu, nebo ke známým, nezbývá vám nic jiného než ho vzít sebou.

autor  Pavel Přeučil

29. října 2018   |  11:09

Ponechme stranou všechny ty obstrukce, které budete muset vy i váš mazlík přežít, než se společně dostanete do vytouženého cíle a smočíte nohu či tlapku ve slané vodě. Musíte vydržet trochu toho papírování, očkování, problémy na letišti a možná i neochotného taxikáře, který vás nebude chtít za žádnou cenu odvézt z letiště do hotelu s vaším psem. U moře můžete také pořádně narazit.

Ne všude jsou na plážích k pejskům vstřícní. V Evropě zase není až tak moc vyhlášených pláží, kde si mohou pejskové dělat skutečně co chtějí. Na řadě pláží objevíte cedule oznamující zákaz vstupu se psy, jinde platí nejrůznější omezení. My vám představíme ty, kde je uvítají.

Crikvenica, Chorvatsko

Spíše kamenitá pláž v Crikvenici, byla první pláží, „přátelskou ke psům“ v Chorvatsku. Dodnes je stále nejvyhlášenějším útočištěm páníčků a jejich miláčků. Většina chorvatských pláží je totiž stále psům nepřístupná. Vzhledem ke stále sílícím požadavkům hostů se však postupně otevírají alespoň části pláží pro psí rekreanty.

Na vaše miláčky čeká i speciální psí pivo

Na pláži najdete borový háj, kde se můžete i se psem ukrýt před žhavým sluncem. Na vašeho čtyřnohého společníka dokonce čeká skutečný psí bar. Nese jméno Monty's Beach Bar a naloží vám v něm i skutečnou psí zmrzlinu nebo natočí psí pivo. Samozřejmě nealkoholické, vyrobené z hovězího nebo kuřecího masa a ječmene.

Lido de Fido, Grado, Itálie

Italové jsou milovníky psů a dokonce jim staví pomníky. Příkladem může být pomník nejvěrnějšímu psovi světa, Fidovi, který na svého zemřelého páníčka čekal věrně každý večer u autobusu celých 14 let. Socha stojí v Borgo San Lorenzo, v Toskánsku. Fidovo jméno nese i první italská psí pláž, která je pro pejsky dokonale vybavená. Má pro ně speciální slunečníky a lehátka, držáky na vodítka, napájecí misky i psí záchody. Jen se ujistěte, že váš miláček má na sobě nejmódnější doplňky, protože ani na této pláži nezapomínejte na to, že jste v Itálii, kolébce módy. (to je koneckonců Itálie)

Pláž Llevant, Barcelona, Španělsko

Ačkoli jsou psi na většině pláží Barcelony zakázáni, můžete svého společníka vzít na konec pláže Llevant. Po několikaletém dohadování se spolky ochránců zvířat, se rozhodlo město před pár lety dovolit vstup psům na malou část pláže během hlavní sezóny. K dispozici jsou tu psí pisoáry, pitné fontány a psí sprchy, a přestože na pláži může být najednou maximálně 100 psů, existuje naděje, že oblast bude rozšířena. Když tam pojedete můžete i vy pomoci Barcelonské plážové revoluci, protože na pláži najdete i stánky s podpisovými archy.

Pláž Potami, Samos, Řecko

Tenhle dlouhý úsek oblázkových pláží se rozkládá kolem severovýchodního pobřeží Samosu a nabízí dostatek prostoru pro vás a vašeho pejska, aby se vykoupali, nebo jednoduše sledovali západ slunce. Obecně platí, že Řecko je docela tolerantní k pobytu psů na plážích. Jen pamatujte na to, že si i ostatní turisté chtějí užít plážové pohody a nenechte svého miláčka obtěžovat ostatní. Raději si najděte místo někde v ústranní, na konci pláže, kde nebudete nikoho rušit.

Le Touquet, Francie

Tenhle sedmikilometrový úsek pláže lemované barevnými domky, elegantní architekturou Belle Époque a borovým lesem, Le Touqet v severní Francii se může pochlubit obrovskou písečnou pláží, na níž si můžete dělat co chcete. I tady jsou hygienické koutky pro psy či napajedla. Psi mají možnost ochutnávat ve speciálních restauracích a kavárnách zdejší psí speciality. Musíte jen dávat pozor na plážové jachty, které se po písečné dálnici prohánějí v neutuchajícím větru sem a tam.

Noordwijk, Nizozemsko

Tahle pláž je považována za jednu z nejlepších psích pláží na světě. Je sice na pobřeží Severního moře, takže příliš teplou vodu si tu neužijete, zato psi si tu mohou připadat jako v ráji. Písek, duny a psí restaurace. Místní úřady dokonce vydaly průvodce po psích trasách, aby umožnily in vašim společníkům vychutnat si všechno, co město nabízí. Doporučujeme navštívit místo na jaře, kdy okolní pole září barevnou mozaikou tulipánových polí. Ve městě si pak můžete užit mnohé květinové slavnosti.

Nejpřátelštější města

Na závěr malý žebříček evropských měst, která jsou podle chovatelů ke psům nejpřívětivější.

1. Vídeň
2. Praha
3. Barcelona
4. Amsterdam
5. Berlín

Zavřít reklamu