Dovolená
 

Přemýšlíte, kam vyrazit s dětmi pro maximální zážitky? Doporučujeme navštívit největší evropskou atrakci

Dovolená
Pokud už přemýšlíte o dovolené na příští rok a máte v plánu Španělské pobřeží, nechte se inspirovat naším tipem. Přijde vhod zejména rodinám s dětmi, ale na své si přijdou i dospělí, kteří mají rádi trochu toho adrenalinu. Přijměte pozvánku do španělského Salou a jeho zábavního parku PortAventura. Loni v něm otevřeli atrakci, která láká návštěvníky z celé Evropy. Je to Ferrari Land, teprve druhý svého druhu. První je v provozu v Abu Zabí, v Arabských emirátech.

autor  Pavel Přeučil

12. října 2018   |  15:38

Zábavní park PortAventura leží přímo na pobřeží Costa Dorada, něco přes hodinku jízdy od Barcelony. Jeho atrakce nalákají ročně přes 4 miliony návštěvníků a můžete v něm na desítkách atrakcí strávit celý den. V novém parku Ferrari Land najdete 11 atrakcí rozmístěných kolem příjemné italské ulice s replikou římského kolosea a kopií Michelangelovy sochy Davida. Jeho součástí je i příjemná italská trattorie, cukrárna s úžasnou zmrzlinou a spousta stánků s italským občerstvením.

Jak se tam dostanete

Do španělské Barcelony létá z Prahy několik aerolinek a pokud si budete hlídat akční letenky, zaplatíte za zpáteční letenku tak kolem tisícovky. Občas je nabízejí nízkonákladovky Rynair a Vueling. Běžné ceny se pak pohybují od 3000 korun výše. Využít můžete i autobusovou dopravu, provozovanou například společností Eurolines, ale příliš neušetříte, spíše naopak.

Zvolte letadlo, autobusy jsou drahé a pomalé

Zpáteční jízdenky totiž stojí okolo 4500 korun, a navíc cesta trvá v průměru 27 hodin. Nejjednodušší je zajet si do PortAventura v rámci své dovolené v Katalánsku. Když už jste na místě, zjistíte, že každý hotel nebo cestovní kancelář nabízejí do zábavního parku jednodenní výlety.

Co vás v parku čeká?

Patronem Ferrari Landu je vnuk velkého Enza Ferrariho, zakladatele slavné automobilky. Tím největším lákadlem Ferrari Landu je největší a nejrychlejší horská dráha v Evropě, nazvaná Red Force. V nejvyšším bodu je vysoká 112 metrů a vozíky dosahují neuvěřitelného zrychlení z nuly na 180 km/hod za pouhých 5 sekund.

Její starší sestra v Abu Zabí je sice ještě rychlejší, dosahuje rychlosti 240 km/hod, ale je pro nás už poněkud z ruky. Jen tady se ve Ferrari Landu můžete rozhlédnout z více než stometrové výšky po azurově modrém Středozemním moři a pak si vychutnat bláznivou jízdu serpentinami horské dráhy.

O zábavu není nouze

Z dalších atrakcí Ferrarii Landu si můžete vychutnat třeba volný pád z 55 metrů vysoké věže, projet se po půlkilometrové, zmenšené kopii závodního okruhu Formule 1 ve voze Ferrari, nebo si zazávodit na některém ze simulátorů F1 pro děti i dospělé. Můžete se nechat i vyfotit v originálním závodním voze Ferrari Formule 1.

Všude kolem sebe vidíte hladký italský design, budovy a atrakce září jasnou červení, stejně jako klasické vozy Ferrari. Musí to tak být, aby byla dodržena autorská práva firmy Ferrari, Vypadá to sice trochu kýčovitě, ale k zábavnímu parku to patří.

Taktický tah pro rodiče

Týdenní nebo dokonce 14denní pobyt u moře je pro dospělé formou odpočinku, povalování na pláži a konzumaci místních dobrůtek a nápojů. Pro děti je však taková dovolená kapánek nudná. Po pár dnech se začnou rozhlížet po nějaké zábavě a hotelové animace se jim brzy okoukají. Tohle asi zažil každý rodič, který vyrazil s malými dětmi k moři.

Atrakce jsou tématicky rozděleny do oblastí podle kontinentů

Řešením je právě návštěva takového zábavního parku, v které se děti vyřádí a pár dní dají pokoj. Vy se také nebudete rozhodně nudit, protože téměř každý dospělý si rád dopřeje na dovolené trochu adrenalinu a v PortAventura si ho užijete až, až.

V obřím parku uvidíte celý svět

Ferrari Land je součástí gigantického parku PortAventura, který je rozdělen na pět oblastí, věnovaných různým civilizacím, kterým jsou věnovány i jednotlivé atrakce. Můžete tak procházet Čínou, Polynésií, Středomořím, Mexickou oblastí či Divokým západem. Samostatnou oblastí je SésamoAventura, věnovaná nejmenším dětem.

V každé oblasti najdete i tematické restaurace a občerstvení s odpovídajícími specialitami. Po celý den probíhají v jednotlivých částech parku zábavná představení umělců z daných oblastí. Čeká na vás například i horská dráha Shambhala ve stylu himalájských velikánů, další horská dráha Tomahawk či Grand Canyon Splash, kde se necháte unášet na gumovém kruhu divokým vodním proudem.

Kolik zaplatíte?

Jednodenní kombinované vstupné do PortAventura parku a Ferrari Landu stojí pro dospělé 55 eur, pro děti od 11 let a seniory 47 eur. Samotná vstupenka pouze do PortAventura parku přijde na 48 eur, děti 40 eur. Vstupenka do Ferrari Landu pak stojí 20 eur a pro děti 18 eur. Řada hotelů na pobřeží však nabízí nejrůznější slevy, a tak se můžete dostat do obou parků i levněji. Uvedené ceny vstupenek platí při objednání on-line, prostřednictvím internetu. Na místě zaplatíte navíc okolo 5 eur.

Zavřít reklamu