Dovolená
 

6 méně známých letovisek, kde můžete strávit skutečně skvělou dovolenou

Dovolená
Nebaví vás notoricky profláknutá letoviska, kde je to doslova hlava na hlavě a vlastně si v tom blázinci ani pořádně neodpočinete? Nabízíme vám tipy na trochu méně známá, ale stejně atraktivní místa.

autor  redakce

27. srpna 2018   |  07:24

Máte plné zuby přelidněných míst? Chcete znát nějakou méně navštěvovanou lokalitu? Potom bude to pravé pro vás černohorské letovisko Sutomore ukryté v zátoce. Voda je zde příjemně čistá, můžete zde využít cca 1300 metrů dlouhou pláž, která se vyznačuje různorodým povrchem.

Samozřejmostí je pozvolný vstup do vody, dno zde klesá velmi mírně. Kolem dokola je bujná vegetace. Nádherný rozhled slibuje procházka nad městem, můžete obdivovat skaliska a hluboké rokliny. 

Biograd na Moru

Nádherná marina plná světel 

Na chorvatských poloostrovech Soline, Bošana a na pevnině leží městečko Biograd na Moru čítající asi 5,5 tisíce obyvatel. Upoutá především zdejší marinou, která nabízí pěkné zážitky pro romantiky. Nadchne podmořské osvětlení - večerní procházka přístavem má mimořádné kouzlo.

Zároveň jde o výchozí bod pro četné lodní výlety, například na Kornatské ostrovy, do zátoky Telaščica, trajekt vás přepraví do Tkonu na ostrově Pašman. Nejvýznamnější pláží v Biogradu na Moru je Dražice. Pokrývají ji oblázky a kolem dokola narazíte na krásné borové háje. 

Solaris

Ráj pro relaxaci 

Pokud nepotřebujete k životu romantiku, a naopak dáváte přednost moderním a skvěle vybaveným letoviskům budovaným vysloveně s ohledem na turisty a jejich potřeby, je dobrým tipem chorvatský Solaris v Dalmácii.

Letovisko Solaris nabízí rozsáhlé wellness centrum

Hotely, apartmány, kempy mnoha kategorií - každý si najde úroveň ubytování, která vyhovuje právě jemu. Sportoviště, kongresové centrum - dá se sem vyrazit i na pracovní akce. Pro dámy chtivé relaxace je lákadlem především rozsáhlé wellness centrum rozkládající se na území asi 2500 m2.

Zaton

Rezort nabitý sportem 

Rušné letovisko, kde to kypí společenským životem - to je chorvatský Zaton. Respektive ubytovací komplex Holiday Village Zaton, u něhož najdete i 1,5 km dlouhou pláž z písku a oblázků lemovanou pěkným borovým hájem. Ideální pro rodiny s dětmi a seniory, protože vstup do moře je velmi mírný, navíc pláž se pyšní modrou vlajkou čistoty.

Kromě toho tu najdete i mimořádně velkou nabídku sportovních aktivit od jachtingu přes windsurfing a potápění až třeba po plážový volejbal nebo jízdu na koni. Kdo chce zažít kontrast, může se vydat do zhruba kilometr a půl vzdáleného historického centra Zatonu. Ten si dosud zachovává atmosféru někdejší vesnice s pěstováním vinné révy a chovem ovcí. 

Mahmutlar

Komornější varianta Turecké riviéry

Turecká Alanya je tak trochu fabrikou na turisty. Pokud byste raději něco komornějšího, zkuste asi 10 km vzdálený Mahmutlar. Jde o menší městečko. I když i tady najdete dost hotelů a třeba i diskoték včetně vyhlášeného Klasu, přesto tu stále vládne pohoda a společenský ruch nepřesahuje míru, kterou byste nezvládli. Najdete tu pestrý koktejl zážitků od romantických západů slunce přes grilování na pláži. 

Mahdia

Kontrast starobylého přístavu a moderního letoviska

Chcete si prohlédnout pěknou bránu do Orientu? Potom si z dovolenkových destinací vyberte tuniskou Mahdii. Pobřeží sice obklopují hotely, ale v centru město stále dýchá atmosférou starobylého rybářského přístavu plného malých domečků. Přístav zde totiž býval už od starověku, a můžete tu objevovat historii na každém kroku.

Velkou výhodou je čistota moře - na rozdíl od mnohem známějšího Hammametu je tu voda opravdu průzračná. Pláže zbarvuje žlutý a bílý písek a táhnou se severně i jižně od města. Chcete-li si užít soukromí, vydejte se jižním či severním směrem ven z letoviska a možná se budete koupat zcela sami.

Zavřít reklamu