Pobyt
 

Zájezd do Londýna pro děti: Zažijte na vlastní kůži čarodějnickou školu Harryho Pottera

Pobyt
Filmy o čarodějnickém učni Harrym Potterovi jsou fenoménem, kterému podlehli nejenom děti, ale i dospělí. Svět magie má zkrátka svoje nezaměnitelné kouzlo. Nejde o to, že už jste dávno odrostli z dětských střevíčků.

autor  redakce

21. července 2018   |  07:30

I vy se určitě rádi podíváte alespoň na chvilku do světa dětí, kde slavné filmy vznikaly. Vypravte se do Londýna a vykašlete se tentokrát na Big Ben a další pamětihodnosti, nebo jim věnujte jenom omezenou dobu, a cestujte za Harrym.

Studio otevřené lidem 

Na kraji britské metropole se natáčely příběhy slavného čarodějnického učně. V Leavesdenu, londýnské čtvrti, najdete studio Warner Bros. Stojí v místech někdejšího vojenského letiště a stalo se na deset let svědkem natáčení magických filmů. Když se natočil poslední díl Harryho – Relikvie smrti, najednou filmařům přišlo líto všechno zbourat.

Lidé, kteří milují Harryho, chtějí jeho příběhy doopravdy zažít. Tak proč jim to neumožnit? Díky této úvaze se už 31. března 2012 studio Warner Bros otevřelo všem zájemcům. Představilo expozici zachycující filmové Bradavice. Celá prohlídka si žádá tři hodiny vašeho drahocenného času.

Hradní sál si vychutnáte na vlastní kůži 

Proto byste sem rozhodně měli zavítat. Pro děti je totiž prohlídka památek většinou docela nuda a zpestřit jim cestování něčím, co je opravdu zaujme, je proto skvělý nápad. A co vám v Leavesdenu nabídnou? Uchvátí vás sál Bradavického hradu s nefalšovanou kamennou podlahou. Můžete odsud zavítat do Brumbálovy pracovny. Co tam uvidíte?

Při prohlídce se seznámíte s různými filmařskými triky

Třeba Modrý klobouk nebo meč  Godrika Nebelvira. Při další prohlídce se seznámíte s různými filmařskými triky, například pochopíte průběh famfrpálových zápasů, nebo okusíte měnivé schodiště. Uvidíte návrhy mytických stvoření, zjistíte, jak se herci líčili. 

Nahlédnete do kuchyně filmařů 

A třešničkou na dortu je třeba kuchyň Weasleyových, kde se nádobí samo myje. U ministerstva kouzel zatočíte, abyste mohli spatřit například Nebelvirskou společenskou místnost, vyzkoušet si služby čarodějnické banky, vidět ložnici chlapců. Do toho samozřejmě spousta rekvizit a nahlédnete do filmařské kuchyně.

Nechybí kancelář profesorky Umbridgové nebo Snapeova učebna lektvarů. Zkrátka v kostce tu uvidíte a na vlastní kůži si vychutnáte všechno, co je součástí vašich oblíbených filmů. 

Autobus si zaručeně nespletete

Nejde ale samozřejmě jenom o to, co uvidíte uvnitř. Neméně důležité je i to, jak se vlastně ke studiu dostanete. Základním bodem je železniční stanice Watford Junktion. Sem musíte prostě dorazit, ať už budete v Londýně bydlet kdekoli. Pro výlet do Potterových Bradavic je to výchozí bod.

Z této stanice odjíždí mezi 9.20 a 18.50 hodinou double decker autobus. Nebojte se, že nasednete do špatné linky. Ten bradavický je pomalovaný různými výjevy z Harryho Pottera, takže se rozhodně nemůžete splést. Vystoupíte přímo u budovy studia. Ovšem pozor.

Lístky kupujete přes internet 

Vstupenky si musíte zakoupit předem přes internet a přinést si vytištěné potvrzení. To ukážete u pokladen a pustí vás dovnitř. Je také nutné mít s sebou doklad toho, kdo vstupenky přes internet kupoval. Koupit si můžete i audioprůvodce v různých světových jazycích. 

Prohlídka startuje v hale plné fotek herců. Zde si můžete v šatně odložit kabáty a bundy, případně se občerstvit v restauraci. Dovnitř se chodí po skupinkách, vše je rozděleno do hal. V páté hale máte možnost vidět celý Bradavický hrad a závěr patří nákupu suvenýrů. Rozhodně si tohle zpestření londýnského výletu nenechte ujít. 

Zavřít reklamu