Dovolená
 

Jedna z nejoblíbenějších destinací Čechů: Malebný ostrov s nádhernými plážemi

Dovolená
Řecko se řadí mezi nejoblíbenější destinace Čechů a 356 km čtverečních velký ostrov Lefkada rozhodně není výjimkou. Nabízí pestrý koktejl toho, co většina našinců od dovolené žádá: dostatek slunce, čisté moře, pohostinnost, místní gastronomické speciality a milé lidi. Třešničkou na dortu je potom rozloha místních pláží.

autor  redakce

28. srpna 2018   |  09:13

Ostrov Lefkada totiž nabízí celkem 117 km pláží, to je opravdu úctyhodná rozloha. Když k tomu připočtete ještě skutečnost, že tu většinu roku svítí slunce a i po sezóně se teploty pohybují kolem 25 °C, není co řešit.

Připravili jsme pro vás tipy na lefkadské pláže, které byste rozhodně neměli vynechat. První z nich je 2 kilometry dlouhá pláž Egremni, která nabízí dokonale čistou vodu a jemný bílý písek. Silnicí dojedete nahoru na skály a potom sejdete 300 schodů dolů. Druhou možností je cesta lodí - můžete sem připlout, což je docela romantické. 

Trojice nejkrásnějších pláží 

Schody k pláži tu nejsou ničím výjimečným. Pořádně vyšlápnout si po nich budete muset i na pláž Porto Katsiki, což je druhá nejhezčí pláž na Lefkadě. Do třetice toho nejkrásnějšího byste potom neměli minout pláž Milos. Pravda je ale taková, že i když cesty na pláž docela prověří vaši fyzičku, samotný pobyt na nich pro vás bude tou nejsladší odměnou. Proto tu bývá poměrně hodně lidí i přes složitější přístupnost. 

A kdyby vám popisovaná trojice nestačila, máme tip ještě na čtvrtou, a sice Kathismu plnou bělostného písku. K ní se dostanete jednoduše po silnici. Z obou stran ji obklopují zelené kopce. 

Navštivte také nádhernou rybářskou osadu Agios Nikitas

Nudí vás koupání? Zkuste přistav, muzeum nebo jeskyně 

Kam se na ostrově podívat, když už budete dostatečně vykoupaní? Město Lefkas na severu ostrova určitě nevynechejte. Procházka je velice příjemná, jde totiž o velmi hezký přístav plný malých rybářských domečků s romantickou atmosférou. Najdete tu Archeologické a Lidové muzeum a také muzeum gramofonů.

Dominantu ostrova tvoří pevnost Agia Mavra, středověký hrad. Nádherný je rovněž maják Aktaras tyčící se na mysu Doukato. Krásné jsou i Alabastrové jeskyně a jeskyně Papanikolis. Tím ale výčet nekončí.

Určitě vás nadchnou i vodopády u Nidru či vodní prameny Karessias a kaňony Melissa. Milujete-li historii, potom vás může potěšit výlet do národního parku Zagori, kde budete obdivovat krásné starodávné vesničky. 

Zázemí pro mladé i sportovce

Jistě uvítáte i tipy na ta nejhezčí letoviska. Agios Nikitas - původně rybářská osada se proměnila v turistické centrum, nicméně pořád je zde milá atmosféra připomínající vesnici. Kolem dokola najdete i překrásnou přírodu. 

Mladí nažhavení na party a disko najdou skvělé útočiště v Nidri, kde se nachází velká spousta různých nočních klubů. Sportovci by měli zase zvolit nejraději Vassiliki. Najdou v něm zázemí pro rozmanité druhy vodních sportů. Především surfaři určitě budou maximálně spokojení. Bonusem navíc je potom vynikající terén pro cyklistiku.

Zavřít reklamu