Pobyt
 

Hledáte zlaté město? Najdete ho v kolumbijské Bogotě

Pobyt
Když se řekne Kolumbie, spoustě lidí vytanou na mysli drogové kartely, narkomafie, únosy. Tohle rovnítko naštěstí už dávno neplatí.

autor  redakce

23. července 2018   |  10:19

Nebojte se proto a bez obav vycestujte do téhle země, která je díky své minulosti trochu neprávem opomíjená. Naštěstí už se i tenhle stereotyp mění. Počet turistů, kteří se sem vydávají, roste. 

Objevujte mořský a podmořský svět 

Příroda nabízí pestrobarevný koktejl, který prostě nadchne každého. Najdete tu skutečně všechno. Tropický deštný prales, majestátní vrcholky And i poklidné pobřeží. Kdo by o jejím přírodním bohatství ještě pochyboval, pro toho dodáme, že je zde 56 národních parků, a kromě nich ještě spousta dalších chráněných oblastí. Každý si zde najde něco pro sebe.

Kdo miluje pláže a chce objevovat krásy mořského a podmořského světa, měl by navštívit Národní park Tayrona a také Corales del Rosario. Správný adrenalin vám dodá trek džunglí ke Ztracenému městu neboli Ciudad Perdida, které je ještě o 600 let starší než Machu Picchu. Pokud se do Ciudad Perdida budete chtít pustit, rezervujte si na to v kalendáři šest dní. Lákadlem jsou ovšem i ledovcová jezera v El Cocuy, anebo poušť Tatacoa. 

Najdete svoje El Dorado

Na své cestě byste neměli vynechat kolumbijskou metropoli Bogotu. Osmimiliónové město založené roku 1538 může nabídnout bogotské muzeum zlata v budově Státní banky. Několik podlaží expozice obsahuje vůbec největší sbírku zlatých artefaktů pocházejících z dob před španělskou kolonizací kontinentu. Jestli tedy hledáte El Dorado, město ze zlata, potom vězte, že tady jste ho právě našli.

Káva je v Kolumbii mimořádně dobrá a levná

Navíc expozice není žádná, byť oslnivá nuda. Obsahuje spoustu různých audiovizuálních efektů a videí. Prostě tenhle zlatý lesk stojí za to. Byla by ale škoda, kdybyste se pro samý zlatý lesk zapomněli trochu probrouzdat zdejšími malebnými uličkami historického centra La Candelaria a navštívit katedrálu.  

Tour de káva

Kolumbijská káva je vyhlášená, takže je na čase zavítat i na Eje Cafetero čili kávovou osu, kde se pěstuje velká část kolumbijské kávové produkce. Spousta kávových farem, kávové plantáže, a to vše jenom pár hodin cesty od Bogoty.

Káva je tu mimořádně dobrá a levná, takže kdo chce, může si ji, jak se patří, užít. Kromě toho se dozví i leccos o jejím pěstování, sušení a dalším zpracování. 

Město tance a koloniální přístav 

Tančíte rádi? Potom se určitě musíte vydat do Cali, druhého největšího kolumbijského města. Říká se, že je hlavním městem salsy a rozhodně je to pravda. Najdete tu neuvěřitelné množství tančíren na malém prostoru.

Do třetice je perlou Cartagena de Indias, město a přístav, které v 16. století vystavěli španělští kolonisté. Centrum město a jeho rozsáhlé opevnění stále asociuje koloniální období a právem patří na seznam architektonických klenotů UNESCO. 

Zavřít reklamu