Styl & Kultura
 

Nový trend: Bydlení na luxusní lodi není jen pro bohaté. Může vás vyjít levněji než obyčejný hotel!

Styl & Kultura
Pokud si myslíte, že cestování luxusní zaoceánskou lodí je pro vás nedosažitelné, rozhlédněte se po nabídkách cestovních kanceláří, raději však přímo lodních společností, u kterých docílíte největších slev, jak za včasný nákup, tak slev, přihlížejících k věku cestujících. Takový lodní zájezd vás překvapivě přijde na téměř stejné peníze, jako pobyt v Chorvatsku nebo Itálii. Lodní společnosti však nyní zaznamenávají i zcela nový trend. Někteří lidé totiž žijí na lodích celý rok.

autor  Pavel Přeučil

17. září 2018   |  14:28

Jen si tak představte život, v kterém se o vás od rána do večera stará ochotný personál a zachází s vámi jako s celebritou. Můžete jíst v těch nejluxusnějších restauracích a konzumovat vybrané lahůdky. Nemusíte nakupovat, ani vařit, nestaráte se o praní a čištění prádla.

Každý den máte po ruce zdarma velkolepou zábavu, od divadelních představení, přes filmy až po dechberoucí show, v kterých můžete vidět i přední světové hvězdy. Po ruce máte i všechny služby, včetně zdravotní péče. To všechno nabízí život na zaoceánské lodi.

Není to sen ale skutečnost

Zní to sice jako nedostupný sen, ale čím dál tím více lidí si ho dnes dopřává a tráví na zaoceánské lodi většinu roku, někteří dokonce celá léta. Nový životní styl využívají především senioři, ale v poslední době už i mnozí lidé středního věku, kteří mají například svobodná povolání.

Víte, že loď je někdy levnější než hotel?

Odborníci z portálu Cruisecritic.co.uk, zabývajícího se lodními plavbami propočítali, že optimální náklady při standardním využití lodních služeb, se pohybují okolo 50 dolarů na den, což představuje nějakých 1100 korun. Měsíčně tedy vyjde pobyt na přibližně 33 000 korun. Dnes mnozí lidé platí podobné peníze za byty, hypotéky nebo půjčky.

Jak se dá ušetřit?

Tyto náklady nemusí být vždy tak vysoké. Mnohé lodní společnosti, podobně jako ty letecké, mají nejrůznější věrnostní programy, v jejichž rámci odměňují své pravidelné pasažéry. Mohou to být výhody ve snížení celkové ceny, jídlo ve specializovaných restauracích, bezplatné výlety, transfery a další. Výjimkou nejsou ani celé plavby zdarma.

Celých 86 % lidí by chtělo žít na moři

Čím více pasažér cestuje, tím více výhod pak získává. Takové cestování v plovoucím hotelu je velmi flexibilní. Doba trvání plaveb je jeden týden až 21 dní a zkušení cestovatelé už mají naplánováno i využití lodních zastávek během celého roku. Navštěvují tak například své rodiny, přátele a známé.

Kdo si tento luxus nejvíce dopřává?

Jsou to samozřejmě především lidé důchodového věku, které doma nic neváže a kteří mnohdy prodají všechen svůj majetek s tím, že dožijí na moři. Podle nedávných průzkumů by svůj důchod chtělo na moři strávit celých 27 % a 32 % uvedlo, že by chtěli na moři prožít alespoň několik let. Je však pravdou, že čeští důchodci o takové formě luxusního stáří mohou jen těžko uvažovat.

 Dalších 27 % lidí by takový život zvolilo, pokud by dosáhli na „přiměřenou cenu.“ Všichni se však shodují v tom, že by pro ně byl takový život mnohem atraktivnější než v nějaké důchodcovské komunitě. Přitahuje je především možnost poznávání nových zemí, kontakt se zcela jinými lidmi, příjemná atmosféra na lodi, výborné jídlo a v neposlední řadě i luxusní servis.

Zavřít reklamu