Pobyt
 

Tady už dávno není válka: Kambodžská exotika nabízí koupání i adrenalin v pralese

Pobyt
Tak schválně, co se vám vybaví, když se řekne Kambodža? Spousta lidí si vzpomene na válku Rudých Khmerů. Leckdo také s klidem zařadí tuto zemi klidně do Afriky.

autor  redakce

03. srpna 2018   |  11:44

Ono totiž zeměpisné znalosti mnoha lidí nejsou zrovna valné. Jde o omyl – Kambodža je království v jihovýchodní Asii a na následujících řádcích se vás pokusíme přesvědčit o tom, že rozhodně stojí za návštěvu. 

Od povalování na pláži po dobrodružství v pralese

Jedním z cestovatelských trendů posledních let je exotika. Požadavek na ni bezezbytku splňuje i Kambodža, království, které sousedí s Thajskem, Vietnamem a Laosem. Nabízí mnoha plus – například zde není tolik turistů jako v sousedním Thajsku, které je mimořádně oblíbenou destinací i pokud jde o Čechy.

Navíc vám zajistí koktejl velice atraktivních činností příjemným koupáním počínaje a návštěvou historických památek a pralesa konče. Chcete-li poznat jihovýchod Asie, výletem do této země se vám váš sen splní. Nebojte, žádná válka už tu není. Zbývá jenom dodat prát tipů, kde se trochu více zdržet.

Kde řádili Rudí Khmerové 

Rozhodně si udělejte zastávku v hlavním městě Phnom Penhu. Spousta lidí a hluk – toho si zajistí nelze nevšimnout. Řada památek je trochu smutných, protože souvisí s někdejším režimem Rudých Khmerů, ale za návštěvu stojí. Třeba v základní škole Tuol Sleng najdete vězení, kde umučili snad 20 000 lidí.

Masové hroby khmerských obětí najdete i v Killing Fields. I tohle je totiž součástí historie Kambodže. Ale pojďme dál, k příjemnějším místům. Zavítejte do královského paláce. Určitě vás nadchne skutečnost, že kambodžský král mluví česky, protože v Čechách studoval. 

Lákadla: noční život i vesnice na vodě 

Siam Reap potěší hlavně ty návštěvníky, kteří si rádi zapaří, ať jsou kdekoli na světě. Pub Street a Night Market nabídnou spoustu radovánek. Pokud vás noční život omrzí, zajeďte si za dne k jezeru Tonle Sap. Hlavním lákadlem tu jsou plovoucí vesnice.

Přímo na vodě žijí rybářské rodiny a pokud se nespokojíte s prohlídkou z dálky a patříte mezi řádně zvídavé cestovatele, můžete se k nim vydat. Ochutnávka čerstvých ryb vás nemine. 

Poznejte chrámy Angkoru i lenošení v bílém písku 

Vydejte se do Angkoru, někdejšího hlavního města Khmerské říše. Staré chrámy jsou nádherné. Musíte ale tak trochu počítat s tím, že je tu spousta lidí. Jestliže budete mít přemíry turistů už dost a zatoužíte po chvíli poklidného lenošení, pak vám ji dozajista dopřejí pláže ostrova Koh Rong.

Palmy, nádherně modré moře, bílý písek – tady vám nic chybět nebude. Kde jinde si vychutnáte šťávu z kokosu, než právě tady? Dobrodružnější povahy se určitě nemohou dočkat toho, jak se vydají do džungle. 

Vyzkoušejte život prostých lidí 

Kolem hranic s Thajskem na jihozápadě země je v provincii Koh Rong prales. Výhody? Nejsou tu žádná turisticky superatraktivní místa, takže si cestu užijete v klidu. Do některých vesnic nevedou pořádné cesty, během období dešťů je to tady opravdu krušné.

Můžete se ale skamarádit s místními lidmi a nahlédnout pod pokličku jejich drsného, ale překvapivě šťastného života. Zkrátka v Kambodži uvidíte spoustu věcí bez příkras, skutečně autentických. Je to země, která je doopravdy krásná, i když dosud ne tak žádaná jako její soused Thajsko. 

Zavřít reklamu